لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۹

حمله شورشيان کرد به يک پاسگاه در شرق ترکيه هشت کشته بجای گذاشت


" hspace=2 src="/persian/images/ap_turkey_soldiers_military_1jun07_eng_195.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>مقامات امنيتی ترکيه می گويند شورشیان کرد امروز دوشنبه درحمله ای به يک پاسگاه ارتشی در شرق ترکيه، هشت سرباز ترک را از پای درآورند. به گفته اين مقامات، چند نفر نيز در اين حمله مجروح شدند.

شورشيان کرد در اين حمله، اتومبيل خود را در استان تونجيلی در شرق ترکيه به پاسگاه ارتشی فروکوبيدند و دست به پرتاب نارنجک زدند. در جريان تيراندازی که متعاقب اين حمله روی داد، يکی از مهاجمان کشته شد و مهاجم ديگری گريخت.

ديروز يکشنبه، ارتش ترکيه يک قرارگاه شورشيان کرد را در شمال عراق به توپ بست، اما نيروهای زمينی ترکيه وارد خاک عراق نشدند. ترکيه هم اکنون نيروهای خود را در نزديکی مرز عراق متمرکز کرده است. اما رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا نسبت به هرگونه اقدام ترکيه در اعزام نيروهای خود به شمال عراق برای تعقيب شورشيان کرد که به انجام حملاتی تروريستی در داخل خاک ترکيه متهم هستند، روز گذشته هشدار داد.

حزب کارگران کرد ترکيه برای کسب خودمختاری جهت منطقه جنوب خاوری عمدتا کردنشين ترکيه، از سال ۱۹۸۴ می جنگد. آمريکا، اتحاديه اروپا و ترکيه حزب کارگران کرد ترکيه را به عنوان يک گروه تروريستی طبقه بندی کرده اند.

XS
SM
MD
LG