لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۳

بوش با طرح مقابله با گرم شدن کره زمين به اجلاس سران هشت کشورصنعتی جهان ميرود


پرزيدنت بوش ميگويد بسود آمريکاست که به کشورهای صنعتی تشکيل دهنده گروه هشت در گسترش تجارت، پيشبرد عمران و رفع مشکلات ناشی از تغييرات جوّی کمک کند.

پرزيدنت بوش امروز در پيام هفتگی راديوئی خود گفت در باره تمامی اين مسائل هفته آينده با ديگر رهبران گروه هشت که در آلمان تشکيل جلسه ميدهند صحبت و تبادل نظر خواهد کرد.

پرزيدنت بوش بر اقداماتی تاکيد گذاشت که دولت وی در اين هفته برای پيشبرد آنچه که وی صلح و فرصت در گوشه و کنار جهان توصيف کرد انجام داده است.

پرزيدنت بوش همچنين از دستور خود برای سخت تر کردن تحريم های تنبيهی عليه سودان برای مقابله با کشتار جاری در ناحيه دارفور سخن به ميان آورد.

پرزيدنت بوش يادآور شد که از کنگره خواسته است بودجه کمک به مبارزه با بيماری ايدز در آفريقا را دو برابر کند و به سی ميليارد دلار برساند.

پرزيدنت بوش همچنين بر پيشنهاد خود در مورد تعيين هدفهائی درازمدت توسط آمريکا و کشورهای ديگر برای کاستن از گازهای مضرّ موسوم به گلخانه ای برای مقابله با مشکلات ناشی از تغييرات جوّی تاکيد گذاشت.

اد مارکی، نماينده دمکرات مجلس نمايندگان که جوابيه دمکرات ها را مطرح ميکرد ضمن انتقاد از استراتژی جديد پرزيدنت بوش برای مقابله با گرم شدن کره زمين، آن را تغيير جهتی از حالت انکاربه حالت تاخير توصيف کرد.

اد مارکی نماينده ايالت ماساچوستس در مجلس نمايندگان و رئيس کميته تغييرات جوی در کنگره آمريکاست.

XS
SM
MD
LG