لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۱

شش عضو يک سلول واردکننده بمب از ايران در شهرک صدر دستگيرشدند


مقامات امنيتی عراق ميگويند حملات خمپاره ای موجب کشته شدن دست کم پنج نفر و مجروح شدن پانزده نفر ديگر در فلوجه واقع در غرب بغداد شده است.

اين مقامات ميگويند بنظر ميرسد يک پايگاه نظامی آمريکا هدف اين حملات بود اما خمپاره ها به يک محله مسکونی اصابت کرده است.

در شهرک شيعه نشين صدر بغداد نيروهای ائتلاف شش مظنونی را دستگير کرده اند که معتقدند اعضای يک سلول وارد کننده بمب های جاده ای و تسليحات از ايران هستند.

در همين حال هشيار زيباری وزير امورخارجه عراق ميگويد ربوده شدن پنج تبعه بريتانيا در روز سه شنبه را احتمالا کار شبه نظاميان ارتش مهدی دانسته است که ممکن است با همکاری پليس محلی انجام گرفته باشد. افرادی مسلح در يونيفورم پليس اين پنج نفر را که چهار نفرشان ماموران محافظی هستند که برای يک شرکت کانادائی کار ميکردند، و يک مشتری اين شرکت را، در حمله ای به وزارت دارائی ربودند.

و اما ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف مسئوليت های امنيتی در سه استان عراقی در منطقه کردستان را به مقامات عراقی منتقل ساخته اند. اکنون با تحويل دوهوک، اربيل و سليمانيه به دولت ناحيه ای خودمختار کردستان، هفت استان از هجده استان به کنترل دولت عراق در آمده است. مسئوليت امور امنيتی استان های نجف، متانا، ديه قار و ميسان، که همگی در جنوب عراق واقع اند، قبلا به عراقی ها واگذار شده است.

XS
SM
MD
LG