لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

انفجار بمب در مرکز بغداد دهها کشته و مجروح بجای گذاشت


مقامات امنيتی عراق می گويند انفجار يک اتومبيل حامل بمب در مرکز بغداد دست کم ۲۳ نفر را از پای درآورد و بيش از ۵۰ نفر را مجروح ساخت.

به گفته پليس، اين انفجار حدود ظهر امروز سه شنبه در ميدان الطيران که يک منطقه مهم بازرگانی است روی داد. اندکی بعد ، انفجار اتومبيل ديگری در منطقه العامل در پايتخت عراق ۱۵ نفر را به هلاکت رسانيد. دقایقی بعد، دومین انفجار، ناحیه "العاِمل" بغداد را تکان داد و ۲۱ تن را از پای در آورد.

مقامات بريتانيا در بغداد امروز سه شنبه اعلام کردند که پنج شهروند بريتانيائی ربوده شده اند. گزارش های اوليه حکايت از آن داشت که ربوده شدگان شهروندان آلمانی هستند. مقامات عراقی می گويند بريتانيائی ها را ۴۰ مرد مسلح که اونيفورم پليس عراق را برتن داشتند، با حمله به ساختمان وزارت امور دارائی عراق در بغداد ربودند.

در رويدادی ديگر، ارتش آمريکا اعلام کرد ۱۰ سرباز آمريکائی روز دوشنبه در حوادث جداگانه ای در استان ديالی در عراق و در بغداد کشته شدند. بنابر اعلام ارتش آمريکا، هشت نفر از اين عده بر اثر انفجار دو بمب جان خود را از دست دادند. دو نفر نيز بر اثر سقوط هليکوپتر کشته شدند.

آمريکا ديروز در جريان نخستين گفتگوهای خود با ايران در سطح بالا پس از گذشت تقريبا ۳۰ سال، از ايران خواست از حمايت از ستيزه جويان عراق دست بردارد. سفيران آمريکا و ايران در گفتگوهای ديروز خود در بغداد، فقط درباره اوضاع امنيتی عراق مذاکره کردند.

XS
SM
MD
LG