لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۲

محمود عباس هفته آينده با نخست وزير اسرائيل ملاقات خواهد کرد


محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينی می گويد هفته آينده با اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل ديدار و گفتگو خواهد کرد. گفتگوهای طرفين قرار است روز هفتم ماه ژوئن برگزار شود، اما آقای عباس درباره محل برگزاری اين گفتگوها توضيحی نداد.

طرفين به عنوان بخشی از طرح مورد حمايت آمريکا برای ادامه مذاکرات علی رغم خشونت های جاری، درماه مارس گذشته توافق کردند هر دو هفته يک بار با يکديگر ملاقات کنند.

از سوی ديگر آقای اولمرت اعلام کرد قصد دارد ظرف چند روز آينده سخنانی برای ساکنان نوار غزه به عمل آورد. نخست وزير اسرائيل می خواهد در سخنان خود خطاب به ساکنان نوار غزه خاطر نشان سازد که آن ها قربانيان شمار اندکی افراد متعصب هستند که دست به حملات راکتی به جنوب اسرائيل می زنند. اسرائيل اکنون بيش از يک هفته است که ستيزه جويان فلسطينی را که راکت به اسرائيل شليک می کنند، مورد حملات هوائی قرار می دهد.

نيروهای اسرائيل در حمله امروز خود به غزه، دو تن از ستيزه جويان وابسته به حماس را از پای درآوردند.

در همين حال، ارتش اسرائيل اعلام کرد در حمله شبانه خود به يک اردوگاه آوارگان فلسطينی در کرانه باختری رود اردن چهار مرد تحت تعقيب را بازداشت کرده است. فلسطينيان می گويند يکی از بازداشت شدگان عضو پارلمان فلسطينی است و هر چهار نفرعضو نهضت فتح هستند که محمود عباس رهبری آن را برعهده دارد.

در جريان حملات هوائی اخير اسرائيل، نزديک به ۵۰ فلسطينی کشته شده اند که اغلب از ستيزه جويان بوده اند. در حملات راکتی فلسطينيان از پانزدهم ماه مه تاکنون نيز دو اسرائيلی کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG