لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۹

حمله راکتی فلسطينيان از نوار غزه به جنوب اسرائيل يک غير نظامی را کشت


مقامات در اسرائيل از کشته شدن يک غير نظامی اسرائيلی در حمله راکتی امروز فلسطينيان به شهرک سدروت در جنوب اسرائيل خبر داده اند، و ميگويند در اين حمله يک غيرنظامی نيز مجروح شده است.

گزارش های مقامات و وسائل ارتباط جمعی حاکی از آن است که يکی از دو راکتی که بامداد امروز به اين شهرک اسرائيلی شليک شد به يک اتوموبيل اصابت کرد و سرنشين آن را که مردی سی و پنج ساله بود بشدت مجروح ساخت. اين مرد بعدا در بيمارستان درگذشت.

مقامات اسرائيلی ميگويند فلسطينيان بامداد امروز از نوار غزه راکت ديگری نيز به شهرک شليک کردند که يک مجروح بجا گذاشته است.

بنا به گزارشهای خبری، ستيزه گران حماس مسئوليت اين حملات راکتی را بعهده گرفته اند.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل امروز يک مجددا تاکيد کرد که برای پايان دادن به حملات راکتی فلسطينيان، عمليات نظامی اسرائيل ادامه خواهد يافت. وی گفت هرکس که در کار ترور درگير باشد از اين عمليات مصون نخواهد ماند.

پست های امنيتی حماس در نوار غزه هدف حملات هوائی ديشب اسرائيل بود. در حملات هوائی ديروز اسرائيل نيز دست کم پنج شبه نظامی حماس کشته و ده شبه نظامی ديگر مجروح شده بودند.

ارتش اسرائيل ميگويد فلسطينيان از پانزدهم مه تا کنون دست کم دويست و بيست راکت شليک کرده اند.

در عمليات نظامی اسرائيل عليه حماس طی ده روز گذشته قريب پنجاه فلسطينی کشته شده اند، که بيشترشان سنيزه گران بوده اند.

يک سخنگوی محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطينی و رهبر جناح معتدل تر فتح ميگويد وی در تلاش است تا زمينه را برای آتش بس و پايان بخشيدن به خشونت مساعد سازد.

XS
SM
MD
LG