لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۸

آوارگان فلسطينی گريزان از اردوگاه شمال لبنان با شليک های از خفا مواجه شده اند


فلسطينيانی که از اردوگاه آوارگان در شمال لبنان ميگريزند امروز با شليک تيراندازانی مواجه شدند که از خفا آنها را هدف ميگيرند. اين گروه از فلسطينيان با استفاده از وقفه ای که در نبرد ميان شبه نظاميان گروه موسوم به فتح الاسلام و سربازان لبنانی پيدا شده است قصد ترک اردوگاه نهر البرا را داشتند. اغلب آنان راهی شهر طرابلس يا يک اردوگاه ديگر آوارگان در همان حوالی هستند.

يک نماينده کميته بين المللی صليب سرخ ميگويد آن سازمان نگران وضعيت قريب بيست هزار فلسطينی است که کماکان در اردوگاه بسر می برند. امدادگران و آوارگان از وخيم شدن اوضاع در اردوگاه خبر داده اند.

از يکشنبه گذشته که زدوخورد ميان شبه نظاميان و سربازان در حومه طرابلس آغاز شد تا کنون دست کم هفتاد و پنج نفر کشته شده اند.

در همين حال امروز يک مقام لبنانی از فرود سه هواپيمای حمل و نقل نظامی آمريکا در فرودگاه بيروت، با محموله های حاوی کمک های نظامی خبر داد. اين محموله ها بخشی از عمليات کمک رسانی هوائی توسط آمريکا و کشورهای ديگر برای ياری دادن به ارتش لبنان در مبارزه عليه ستيزه گران اسلامی است.

گروهی که خود را نمايندگان محلی القاعده معرفی ميکند تهديد کرده است در صورتيکه ارتش لبنان به عمليات خود عليه شبه نظاميان فتح الاسلام پايان ندهد موجی از حملات جديد را به راه می اندازد.

فئواد سينيوره نخست وزير لبنان عهد کرده است شبه نظاميان ستيزه گر را سرکوب کند ولی آتش بسی که روز سه شنبه داده شد کم و بيش حفظ شده است.

XS
SM
MD
LG