لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۳

بازداشت در عراق به اتهام نقل و انتقال تسليحات و مواد منفجره و آموزش ستيره جويان در ايران


ارتش آمريکا در عراق ميگويد نيروهای عراق و ائتلاف يک مظنون به رهبری سلول تروريستی را بازداشت و پنج ستيزه جوی ديگر را در يورش به منطقه شيعه نشين صدر شهر در بغداد، کشته اند.

بيانيه ارتش آمريکا ميگويد کسی که امروز، شنبه، بازداشت شده است مظنون به رهبری يک سلول تروريستی است که تسهيلات لازم را برای نقل و انتقال تسليحات و مواد منفجره از ايران و بردن ستيزه جويان از عراق به ايران برای آموزش، فراهم ميکرده است.

در خبری ديگر نيروهای به رهبری آمريکا اعلام کردند دو تروريست را کشته و بيست و سه مظنون ستيزه جو را بازداشت و مقادير زيادی مواد منفجره را امروز، شنبه، در منطقه جنوب غرب تاجی در عملياتی عليه القاعده، نابود کردند.

روز جمعه مقتدی صدر روحانی افراطی اهل تشيع عراق برای نخستين بار از زمان آغاز سرکوبی های امنيتی در بغداد در ماه فوريه گذشته، در انظار ظاهر شد و بار ديگرخروج نيروهای آمريکا را از عراق خواستار گرديد.

اين روحانی تندرو و رهبر شبه نظاميان موسوم به ارتش مهدی در خطبه نماز جمعه شهر کوفه سخنانی عليه آمريکا ايراد کرد و اظهار داشت جنگ فرقه ای در عراق آنچه وی اشغال عراق از سوی آمريکا ناميد را طولانی تر کرده است.

در همين حال رهبر ارتش مهدی در بصره روز جمعه در جريان زد و خوردی با نيروهای عراقی و بريتانيائی کشته شد. نيروهای آمريکا نيز هفت نفر را در بغداد که به ساختن و کارگذاردن بمب در مناطق مرکزی عراق مظنون بودند، دستگيرکردند.

در رويدادی ديگر، ارتش آمريکا روز جمعه کشته شدن هشت سرباز آمريکائی را براثر انفجار بمب های کنار جاده ای و در جريان مبادله تيراندازی اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG