لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۸

کاخ سفيدازکنگره برای تصويب بودجه عمليات جنگی آمريکا درعراق وافغانستان قدردانی کرد


کاخ سفيد از کنگره برای تصويب بودجه ادامه عمليات نظامی آمريکا در عراق و افغانستان قدردانی کرده است.

هردو مجلس کنگره آمريکا روز پنجشنبه اين بودجه صد و بيست ميليارد دلاری را با اکثريتی قابل توجه تصويب کردند. اين مصوبه که مخارج عمليات نظامی را تا آخر سپتامبر تامين ميکند حاوی جدولی زمانی برای فراخوانی سربازان آمريکائی از عراق نيست. پرزيدنت بوش مصوبه قبلی را که حاوی چنين جدولی بود وتو کرده است. رهبران حزب دموکرات در کنگره آمريکا پس از مذاکراتی طولانی با مقامات دولت، جدول فراخوانی را حذف کردند.

مصوبه جديد حاوی ضوابطی است که کمک های اقتصادی آمريکا به عراق را در صورتيکه دولت عراق نتواند به پيشرفت هائی مشخص در امور سياسی و امنيتی دست يابد، تهديد ميکند. پرزيدنت بوش ميگويد اين ضوابط هم برای عراقی ها و هم برای آمريکائيان حاوی نقشه ای واضح در پيمودن راه پيشرفت است. سخنگوی کاخ سفيد ميگويد مصوبه جديد منابع مالی لازم را همراه با انعطاف پذيری مورد نياز برای نيروهای آمريکائی در عراق فراهم ميکند.

نتيجه يک نظر سنجی که نيويورک تايمز و شبکه خبری سی بی اس از بيش از هزار نفر انجام داده اند نشان ميدهد که که قريب سه چهارم آنان معتقدند جنگ در عراق بد پيش می رود. اما همين نظر سنجی معرّف آن است که اکثر پاسخ دهندگان از فراهم ساختن بودجه عمليات جنگی تا وقتی که رهبران عراقی در جهت رسيدن به هدفهائی مشخص گام برميدارند حمايت ميکنند.

XS
SM
MD
LG