لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۴

نخست وزير لبنان عهد کرد تروريسم را ريشه کن سازد


فواد سینیورا نخست وزیر لبنان عهد کرده است تروریسم را ریشه کن سازد. در پی نبردهای سختی که بین ارتش لبنان و ستیزه گران در یک اردوگاه آوارگان فلسطینی در نزدیکی طرابلس درگرفت، سینیورا امروز در یک سخنرانی تلویزیونی گفت ارتش قربانی یک سازمان تروریستی شده است، و افزود: ما برای محو تروریسم تلاش خواهیم کرد، اما به حفاظت از برادران فلسطینی خود ادامه خواهیم داد.

شامگاه پنجشنبه سربازان لبنانی و ستیزه گران اسلامی در داخل اردوگاه نهر البادر، به تبادل آتش پرداختند و آتش بس دو روزه را نقض کردند. تیراندازی و گلوله باران در اردوگاه نهر البادر، در حومه شهر طرابلس، کمتر از نیم ساعت طول کشید.

روز چهارشنبه، وزیر دفاع لبنان از ستیزه گران گروه "فتح الاسلام" در اردوگاه "نهر البارد" خواست تسلیم شوند و گفت در غیر اینصورت با اقدامات نظامی بیشتری روبرو خواهند شد.

حدود ۷۵ نفر از آغاز این در گیريها از روز یکشنبه گذشته کشته شدند. مقامات نظامی لبنان میگویند نیروهای این کشور همچنین دو قایق کوچک را که ستیزه گران برای فرار از اردوگاه تحت محاصره، مورد استفاده قرار میدادند، روز سه شنبه غرق کردند.

در این میان، امروز برنارد کوشنر، وزیر امور خارجه فرانسه، وارد بیروت شد و قصد دارد با سینیورا و دیگر مقامات ارشد، از جمله نبیه بِری، رئیس پارلمان، گفت و گو کند.

XS
SM
MD
LG