لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۳

انفجار اتومبيل حامل بمب در بازار بغداد ۲۵ نفر را کشت


مقامات امنيتی عراق می گويند در جريان انفجار يک اتومبيل حامل بمب در بازاری در جنوب باختری بغداد دست کم ۲۵ نفر کشته شدند. پليس می گويد در اين انفجار که امروز سه شنبه در منطقه عامل در پايتخت عراق روی داد، حدود ۶۰ نفر نيز مجروح شدند.

در نقطه ديگری در بغداد، انفجار بمبی در کنار جاده در نزديکی يک پاسگاه پليس در شرق منطقه زيونا، يک نفر را از پای درآورد و سه نفر را مجروح ساخت.

و در شمال بغداد، چند مرد مسلح يک مینی بوس حامل دانشجويان يک کالج را زير آتش گرفتند و هشت نفر را از پای درآوردند. حمله ای با خمپاره به يک کالج در پايتخت عراق نيز دست کم سه دانشجوی ديگر را به هلاکت رسانيد.

در همين حال، ارتش آمريکا اعلام کرد نيروهای ائتلاف در حملات امروز خود در سراسر عراق ۱۵ عضو مظنون القاعده را بازداشت کردند. ارتش آمريکا در بيانيه ديگری اعلام کرد نيروهای ائتلاف ۱۲ شهروند عراقی را که در منطقه ای در نزديکی شهر کارماه در اسارت تروريست ها بودند، آزاد ساختند.

پرزيدنت بوش در گفتگوی تلفنی ديروز خود با نوری المالکی نخست وزير عراق از وی خواست روند يک مصالحه سياسی را برای اختلافات فرقه ای در عراق به پيش ببرد. تونی فراتو سخنگوی کاخ سفيد اظهار داشت آقای المالکی در اين گفتگو تعهد خود را نسبت به برقراری يک مصالحه سياسی در عراق مورد تاکيد قرار داد.

سخنگوی کاخ سفيد افزود پرزيدنت بوش نيز حمايت آمريکا را از نخست وزير عراق، يک سال پس از آغاز زمامداری وی، بار ديگر مورد تاکيد قرار داد.

پرزيدنت بوش در مورد جنگ در عراق و فقدان هرگونه پيشرفتی در حل اختلافات فرقه ای اين کشور، با ناشکيبائی فزاينده ای در کنگره آمريکا مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG