لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۲

دور دوم مذاکرات اقتصادی بين آمريکا و چين در واشنگتن آغاز شد


مذاکره کنندگان آمريکائی و چينی دور دوم گفتگوهای خود را در واشنگتن درباره مسائل متعدد اقتصادی، از جمله نابرابری در مبادلات بازرگانی و موضوع نگرانی های آمريکا آغاز کردند.

هنری پالسون وزير خرانه داری آمريکا و رئيس هيات نمايندگی آمريکا در مذاکرات با چين امروز سه شنبه طی سخنانی در جلسه افتتاحيه مذاکرات اظهار داشت آمريکا از رقابت يک چين با ثبات و موفق استقبال می کند. آقای پالسون افزود آمريکا اميدوار است در اين گفتگوهای دو روزه آهنگ ايجاد اصلاحات در سياست گذاری تسريع يابد.

آمريکا نگران ارزش پول رايج چين است که به گفته منتقدان، کمتر از ارزش واقعی قيمت گذاری شده است و در نتيجه شکاف تجاری ميان دو کشور را افزايش داده است. انتظار می رود که آقای پالسون خواستار ترقی سريع ارزش يوآن، واحد پول چين، شود.

وو يی Wu Yi معاون نخست وزير چين و رئيس هيات نمايندگی اين کشور در مذاکرات با آمريکا طی سخنانی اظهار داشت آمريکا و چين برای غلبه بر مشکلات خود بايد با يکديگر همکاری کنند. وی افزود دو کشور نبايد با توسل به سياست، مسائل بازرگانی و اقتصادی را دچار پيچيدگی کنند.

خانم وو خواستار آن شد که آمريکا محدوديت های اِعمال شده در مورد صادرات تکنولوژی پيشرفته به چين را پايان دهد. و افزود که به کاهش نابرابری تجاری ميان دو کشور کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG