لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۵

در حمله مردان مسلح به يک مينی بوس در شمال بغداد ۷ نفر از پای درآمدند


مقامات عراق می گويند چند مرد مسلح امروز دوشنبه مينی بوسی را در شهری در شمال بغداد مورد حمله قرار دادند و هفت نفر، ازجمله يک کودک را از پای درآوردند. اين حمله که در نزديکی شهر بعقوبه صورت گرفت، اوج خشونت هائی است که استان دياله عراق را در خود گرفته است.

انفجار بمبی در کنار جاده نيز سه سرباز عراقی را در غرب بغداد از پای درآورد. يک گلوله خمپاره نيز به ساختمان پارلمان عراق اصابت کرد، اما کسی را مجروح نساخت.

در تحولی ديگر، نيروهای ائتلاف تحت رهبری آمريکا در عراق اعلام کردند پنج شهروند عراقی را که به اسارت تروريست ها در آمده و مورد شکنجه قرار گرفته بودند، نجات دادند. در اعلاميه ائتلاف آمده است گروگان ها در حمله امروز نيروها به ساختمانی در شمال خاوری منطقه کارماه Karmah و " در جريان عملياتی برای درهم شکستن عمليات شبکه القاعده در منطقه " آزاد شدند.

در اعلاميه همچنين به نقل از گروگان های عراقی آمده است که گروگان گيران جنگجويانی خارجی بودند که به لهجه های مختلفی صحبت می کردند. سرهنگ دوم کريستوفر کارور سخنگوی ارتش آمريکا اظهار داشت نيروهای ائتلاف به عمليات خود برای تعقيب جنگجويان خارجی که عراق را دستخوش خشونت قرار داده اند، ادامه خواهند داد.

در همين حال نيروهای آمريکا و عراق به جستجوهای خود برای پيدا کردن سه سرباز آمريکائی که هفته گذشته در عراق ربوده شدند، ادامه می دهند. مقامات نظامی می گويند معتقدند که دست کم دو تن از اين سربازان همچنان در قيد حيات هستند.

XS
SM
MD
LG