لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۲

عراق مرگبار ترين کشور برای پيمانکاران است


يک گزارش مطبوعاتی ميگويد سال جاری مرگبارترين سال برای غيرنظاميان کارمند شرکت هائی خصوصی بوده است که در مناطق جنگی عراق کارميکنند.

گزارش امروز نيويورک تايمز ميگويد آمار وزارت کار آمريکا نشان ميدهد که دست کم صد و چهل و شش غيرنظامی پيمانکار در سه ماهه اول سال جاری در عراق کشته شده اند. اين بالا ترين شمار تلفات غيرنظاميان پيمانکار در ايام مشابه پس از حمله تحت فرماندهی آمريکا به عراق در مارس ۲۰۰۳است.

به گفته سخنگوی يک شرکت بيمه بيش از سه هزار و چهارصد پيمانکار نيز برای جراحاتی که در سه ماهه اول سال در عراق برداشته اند درخواست غرامت کرده اند.

نيويورک تايمز ميگويد شمار تلفات غيرنظاميان در عراق در شرايطی بالا رفته است که نيروهای آمريکائی بيشتری برای مقابله با خشونت های فرقه ای به بغداد اعزام شده اند.

پيمانکاران ميگويند اتوموبيل های آنان اغلب حفاظتی کمتر از اتوموبيل های ارتشی دارند. از آغاز جنگ عراق بيش از نهصد پيمانکار در نبرد و يا حين کار کشته و قريب دوازده هزار پيمانکار مجروح شده اند.

قريب صدو بيست و شش هزار پيمانکار برای حدود سيصد شرکت بين المللی در عراق کار ميکنند. اين پيمانکاران عموما به عنوان ماموران مسلح حفاظت، مربی نظاميان، مترجم و تعمير گر استخدام ميشوند.

XS
SM
MD
LG