لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۷

شيرين عبادی: دولت ايران درخواست من را برای تقبل وکالت هاله اسفندياری رد کرد


يک وکيل برجسته ايرانی ميگويد وکالت يک پژوهشگر ايرانی-آمريکائی را که متهم به «جنايات عليه امنيت ملی» را به خاطر ممانعت رژيم تهران، نميتواند به عهده بگيرد.

امروز جمعه شيرين عبادی برنده جايزه صلح نوبل سال ٢٠٠٣ در مصاحبه ای با روزنامه واشنگتن پست درمورد پرونده هاله اسفندياری، بحث کرده است.

خانم عبادی به اين روزنامه گفته است دولت ايران درخواست وی را برای به عهده گرفتن وکالت خانم اسفندياری که مدير برنامه خاورميانه مرکز بين المللی وودرو ويلسون در واشنگتن است، رد کرده است.

اين وکيل حقوق بشر ميگويد رژيم تهران همچنين دسترسی يک گروه حقوقی به خانم اسفندياری و درخواست برای کسب اطلاعات بيشتر درباره اتهامات عليه وی را رد کرده است.

پيشتر نيز در همين هفته عليرضا جمشيدی سخنگوی قوه قضائيه ايران گفت که خانم اسفندياری به دستور وزارت اطلاعات بازداشت شده است.

خانم اسفندياری که تبعيت دوگانه آمريکائی و ايرانی دارد در زندان اوين تهران محبوس است و چند ماهی است که از خروج وی از ايران ممانعت به عمل ميايد.

کيهان جمهوری اسلامی که يکی از روزنامه های اقتدارگرايان در تهران است خانم اسفندياری را به جاسوسی برای آمريکا و اسرائيل، متهم کرده است.

XS
SM
MD
LG