لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۸

پرويز مشرف خواستار پايان گرفتن مداخلات خارجی در عراق شد


پرويزمشرف رئيس جمهوری پاکستان خواستار پايان گرفتن مداخلات خارجی در عراق شد و پيشنهاد کرد يک نيروی حافظ صلح اسلامی به تثبيت اوضاع عراق کمک کند.

ژنرال مشرف امروز سه شنبه طی سخنانی در اجلاس سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی در اسلام آباد اظهار داشت اگر کليه جناح های متخاصم در عراق با اين نظر موافق باشند، يک نيروی مسلمان مورد حمايت سازمان ملل متحد می تواند مراقبت را برعهده بگيرد. ژنرال مشرف افزود به شدت به يک راه حال سياسی در مورد عراق نياز هست و پايان دادن به مداخلات خارجی در عراق می تواند به برقراری ثبات در اين کشور کمک کند.

رئيس جمهوری پاکستان در سخنان خود از هيچ کشوری به عنوان مداخله کننده در امور عراق نام نبرد. ژنرال مشرف همچنين تندروهای مسلمان را که از اسلام تصويری به عنوان يک دين خشن ارائه داده اند، مورد انتقاد قرار داد. او افزود شکاف و اختلافات ميان جامعه مسلمانان بايد مورد توجه و رسيدگی قرار گيرد.

رئيس جمهوری پاکستان اين سخنان را در جلسه افتتاحيه نشست سالانه وزيران امور خارجه اعضای سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی که عمده ترين گروه کشورهای اسلامی به شمار می رود، ايراد کرد. اجلاس اسلام آباد سه روز به طول خواهد انجاميد.

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد مبارزه با نابردباری عليه مسلمانان و بدنام سازی اسلام، يکی از مسائل مهم مورد بررسی کنفرانس خواهد بود.

انتظار می رود که نمايندگان شرکت کننده در کنفرانس راه های ترويج بحث و تبادل نظر ميان کشورهای اسلامی و کشورهای غربی را مورد بررسی قرار دهند. رسيدگی به مناقشات اسرائيل و فلسطينيان و منطقه مورد اختلاف کشمير، از ديگر مسائل مندرج در دستور کار کنفرانس اسلام آباد است.

XS
SM
MD
LG