لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۶

حمله بمبگذار انتحاری در پيشاور پاکستان ۲۵ کشته بجای گذاشت


پليس پاکستان می گويد يک بمب گذار انتحاری خود را در سرسرای يک هتل در شهر پيشاور در شمال باختری پاکستان منفجر کرد، دست کم ۲۵ نفر را کشت و حدود ۳۰ نفر را مجروح ساخت.

به گفته پليس، حمله کننده مواد منفجره ای را که همراه آورده بود، امروز سه شنبه در طبقه همکف هتل مرحبا در بخش قديمی شهر پيشاور منفجر ساخت. هتل هنگام انفجار مملو از جمعيت بود. اين حمله در وقت صرف ناهار صورت گرفت که رستوران هتل مملو از مسافرانی بود که برای صرف ناهار اجتماع کرده بودند. هتل مرحبا محلی مورد علاقه افغان ها است.

رئيس پليس ايالتی پاکستان اظهار داشت مقامات مسئول پای قطع شده بمب گذار را در ميان اجساد کشته شدگان پيدا کرده اند. رئيس پليس افزود پيامی نيز پيوست پای قطع شده بود که در آن آمده است افرادی که برای آمريکا جاسوسی می کنند، با سرنوشت مشابهی روبرو خواهند بود.

در حالی که نيروهای پاکستان کوشش می کنند که منطقه پيشاور را از وجود اعضای القاعده و جنگجويان هوادار طالبان پاکسازی کنند، ستيزه جويان در اواخر سال گذشته ميلادی و در اوايل سال جاری به سلسله بمب گذاری هائی در پيشاور دست زده اند.

اين حادثه، دومين بمب گذاری عمده در استان سرحدی شمال باختری پاکستان ظرف سه هفته گذشته به شمار می رود. در اواخر ماه آوريل گذشته نيز بمبی در منطقه چار سده منفجر شد که ۲۸ نفر را به هلاکت رسانيد و وزير کشور پاکستان را مجروح ساخت.

XS
SM
MD
LG