لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۵

جستجو برای سربازان مفقود شده آمريکائی علی رغم تهديد القاعده ادامه دارد


علی رغم تهديد القاعده که از آمريکا خواسته است اگر به سلامت و ايمنی سه سرباز آمريکائی ربوده شده در عراق علاقه مند است جستجو برای پيدا کردن آن ها را متوقف کند ، نيروهای آمريکا در عراق به جستجوهای خود ادامه می دهند.

هزاران تن از نيروهای آمريکا که از پشتيبانی هليکوپترها و نيروهای عراق برخوردارند، در منطقه ای در جنوب بغداد که به "مثلث مرگ" شهرت دارد، در جستجوی سه سرباز مفقود شده هستند.

گروه موسوم به "کشور اسلامی عراق" در اعلاميه اينترنتی روز دوشنبه خود از آمريکا خواست اگر می خواهد که اين سه سرباز سلامت و امن بمانند جستجو برای پيدا کردن آن ها را متوقف سازد. سربازان روز شنبه گذشته در کمينگاهی بر سر راه آنان در جنوب بغداد ربوده شدند. چهار سرباز ديگر آمريکائی نيز در همين کمينگاه کشته شدند.

در همين حال پليس عراق اعلام کرد در جريان انفجار امروز دو بمب در بازاری در مرکز بغداد، دست کم هفت نفر جان خود را از دست دادند و حداقل ۱۵ نفر مجروح شدند.

از سوی ديگر، نيروهای ائتلاف در حملات امروز خود که طی آن شبکه های تروريستی انصارالسنه و القاعده در عراق را هدف قرار داده بودند، ۱۰ تروريست مظنون را بازداشت کردند. اين حملات در شهرهای موصل، فلوجه و شمال باختری شهر تاجی به مورد اجرا گذارده شد.

XS
SM
MD
LG