لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۶

وزير کشور فلسطينی بدنبال شکست آتش بس اعلام شده بين حماس و فتح استعفا داد


به دنبال شکست آتش بس اعلام شده ميان جناح های فلسطينی در متوقف ساختن جنگ های جناحی در شهر غزه، هانی قواسمه وزير کشور فلسطينی امروز دوشنبه از مقام خود استعفا داد. آقای قواسمه به خبرنگاران اظهار داشت بدون داشتن اقتدار لازم ، نمی تواند به کار خود به عنوان وزير کشور ادامه دهد.

وی پس از آن استعفا داد که مردان مسلح وابسته به گروه اسلامگرا و ستيزه جوی حماس با نهضت رقيب فتح در شهر غزه به زد وخورد پرداختند. در اين زد وخوردها که در نخستين ساعت های بامداد امروز دوشنبه روی داد، دو تن از جنگجويان حماس کشته شدند و دست کم ۱۰ نفرمجروح گرديدند.

اين خشونت تنها چند ساعت پس از اقدامات ديروز ميانجيگران مصری روی داد که در جريان آن به توافقی دست يافتند که اين دو گروه رقيب مردان مسلح خود را از خيابان های شهر غزه خارج سازند.

تازه ترين آتش بس برای پايان دادن به دور جديدی از جنگ های جناحی در نوار غزه اعلام شد که طی آن روز يکشنبه چهار نفر جان خود را از دست دادند و ۱۲ نفر مجروح شدند. زد وخوردهای ديروز هنگامی آغاز شد که چند مرد مسلح يک فرمانده محلی نهضت فتح را که به گروه تيپ های شهيدان الاقصی مرتبط بود همراه با راننده وی از پای درآوردند. اين گروه، حماس را مسئول کشته شدن فرمانده دانست. اما حماس هرگونه دست داشتن در کشتن او را تکذيب کرد.

در يک حادثه تيراندازی ديگر، مردان مسلح دو مرد را در شهر غزه از پای درآوردند و ۹ نفر را مجروح ساختند.

XS
SM
MD
LG