لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۴

نتايج مقدماتی از پيشتازی حزب حاکم در انتخابات پارلمانی ارمنستان حکايت دارد


نتايج مقدماتی و غير رسمی از انتخابات پارلمانی ارمنستان حاکی از پيشتازی حزب حاکم در رای گيری ديروز است، که ناظران غربی ميگويند مطابق با اغلب معيارهای بين المللی انجام گرفته است.

مقامات انتخاباتی امروز گفتند حزب جمهوريخواه سرگئی سارکيسيان نخست وزير ارمنستان تا کنون با کسب قريب سی و سه درصد آرا از حزب رقيب خود، موسوم به اتحاد کاميابی ارمنستان، که پانزده درصد آرا را کسب کرده است، جلو تر است.

رای دهندگان در اين جمهوری شوروی سابق ، ديروز برای صد و سی و يک کرسی پارلمان رای دادند. مقامات ميگويند پنجاه و هفت درصد رای دهندگان واجد شرايط در رای گيری شرکت کردند.

آقای سارکيسيان يک متحد اصلی و برگزيده رابرت کوچاريان رئطس جمهوری برای جانشينی اوست. انتظار ميرود سال آينده که دوران رياست جمهوری آقای کوچاريان به سر ميرسد ،آقای سارکيسيان از نتايج انتخابات ديروز برای وارد شدن به صحنه مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری استفاده کند.

سازمان همکاری برای امنيت اروپا امروز با صدور اعلاميه ای رای گيری ديروز را معرف بهبودی عمده در مقايسه با انتخابات چهار سال پيش توصيف کرد که ناظران غربی گفته بودند فاقد بسياری از معيارهای دموکراتيک است. با اينحال احزاب مخالف که ميگويند رای گيری با نواقص و اشکالات بسيار همراه بوده است مصمم اند به نتايج آن اعترض کنند.

XS
SM
MD
LG