لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۶

کشته شدن دهها نفر در تيراندازی بين فعالان سياسی رقيب در پاکستان


در کراچی، دومین شهر بزرگ پاکستان، در زد وخورد بین فعالان سیاسی رقیب، دست کم ۲۷ تن کشته شده اند. به گفته مقامات، در جریان زد وخورد که امروز در پیشاپیش برگزاری یک گردهمائی و سخنرانی رئیس برکنار شده دیوانعالی کشور، روی داد، فعالان به سوی یکدیگر تیراندازی کردند و حد اقل ۹۰ نفر نیز مجروح شدند.

خشونت، افتخار محمد چودری، رئیس برکنار شده دیوانعالی را ناچار ساخت از برگزاری یک گردهمائی در کراچی و ایراد سخنرانی منصرف شود. وکلای چودری می گویند او به اسلام آباد باز می گردد. شدت زدوخورد و بسته بودن راه ها، مانع از آن شد که چودری فرودگاه را ترک کند و وارد کراچی شود.

تلویزیون پاکستان مردمی را که با در دست داشتن تفنگ و بیرق های یک حزب طرفدار دولت راه پیمائی می کردند نشان داد. ده ها خود رو نیز به آتش کشیده شد.

پرویز مشرف می گوید به اعلام وضعیت فوق العاده نیاز نیست.

وکیل مدافع چودری می گوید دولت محلی در کوشش برای جلوگیری از سخنرانی موکل او راه ها را بسته است. از هنگام برکناری او، که به دستور پرویز مشرف رئیس جمهوری صورت گرفت، تا کنون یک سلسله تظاهرات اعتراضی برپا شده است.

در کراچی، هزاران نفر از طرفداران مشرف نیز جمع شده اند. مقامات می گویند بیش از ۱۵ هزار پلیس و نیروهای شبه نظامی برای جلوگیری از زد وخورد در سراسر شهر مستقر شدند.

XS
SM
MD
LG