لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۱

مجلس نمايندگان لايحه جديد تأمين بودجه ارتش آمريکا در عراق را تصويب کرد


مجلس نمايندگان آمريکا لايحه جديدی را مورد تصويب قرارداد که اعتباری را به مبلغ ٤٣ ميليارد دلار فقط تا ماه ژوئيه برای نيروهای آمريکا در عراق و افغانستان تخصيص داده است.

اين لايحه که هزينه آموزش دادن به نيروهای امنيتی عراق و افغانستان را نيز شامل می شود، شامگاه روز پنجشنبه با ٢٢١ رای موافق دربرابر ٢٠٥ رای مخالف به تصويب رسيد.

کنگره متعاقبا پس ازدريافت گزارشی از پرزيدنت بوش درباره اوضاع جاری در عراق ، درماه ژوئيه ٥٣ ميليارد ديگر را برای عمليات نظامی تا ماه سپتامبر مورد تصويب قرار خواهد داد.

پيشتر مجلس نمايندگان آمريکا لايحه جديد ديگری را که خواستارخروج نيروهای آمريکا ازعراق تا اوايل سال ميلادی آينده بود، رد کرد.

مجلس نمايندگان در رای گيری روز پنجشنبه خود با ۲۵۵ رای مخالف دربرابر ۱۷۱ رای موافق، لايحه مورد حمايت دمکرات ها را رد کرد.

خانم لوئيس اسلاتر عضو دمکرات مجلس نمايندگان اظهارداشت استراتژی دمکرات ها، يک خروج مسئولانه از عراق را دنبال می کند.

اما ديويد درير عضوجمهوری خواه مجلس بار ديگر دمکرات ها را متهم ساخت که به يک " بازی سياسي" دست زده اند.

سپس قانونگذاران مجلس نمايندگان لايحه ای را به رای گذارند که اعتباری را به مبلغ ۴۳ ميليارد دلار تا ماه ژوئيه برای نيروهای آمريکا درعراق وافغانستان تصويب کرد. اين اعتبار، هزينه آموزش دادن به نيروهای امنيتی عراق وافغانستان را نيزشامل خواهد شد.

درهمين حال پرزيدنت بوش روزپنجشنبه طرح يک لايحه دمکرات ها را درمورد تقسيم هزينه های جنگ، پيشاپيش رد کرد. با اين حال پرزيدنت بوش اظهارداشت کاخ سفيد خواستار آن است که در مورد لايحه ای متضمن معيارهائی برای پيشرفت در عراق، با کنگره به توافق برسد.

XS
SM
MD
LG