لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۸

فرمانده نظامی آمريکا در شمال عراق برای امن کردن دياله سربازان بيشترخواسته است


پليس عراق ميگويد دو بمب گذاری انتحاری دست کم دوازده نفر را در يک محله شيعه نشين بغداد کشته و بيش از بيست نفر را مجروح کرده است. مقامات ميگويند عاملين اين بمب گذاريها که امروز انجام گرفت ، ايستگاههای بازرسی پليس در نزديکی پل های ارتباطی محله زعفرانيه را هدف گرفته بودند.

در همين حال فرمانده نظامی آمريکا در شمال عراق ميگويد وی برای امن کردن استان ناآرام دياله که خشونت در آنجا رو به افزايش است به سربازانی بيشتر نياز دارد. ژنرال بنجامين ميکسون از طريق يک کنفرانس تلويزيونی از عراق به خبرنگاران گفت از ژنرال ريموند آديرانو، که در سلسه مراتب فرماندهان نظامی آمريکا در عراق مقام دوم را داراست خواستار اعزام سربازان بيشتر شده است.

در اين ميان ارتش آمريکا از کشته شدن چهار سرباز آمريکائی در عمليات رزمی روز پنجشنبه در بغداد، دياله و ديوانيه خبر داده است.

ارتش آمريکا همچنين از کشتن چهار تروريست در نزديکی تاجی در شمال بغداد از جمله مردی خبر داده است که يک سلول بمب سازی و بمب گذاری را هدايت ميکرد و با کادر ارشد القاعده عراق ارتباط داشت. ارتش ميگويد اين چهار نفر هنگامی کشته شدند که به سوی سربازان در عملياتی تعقيبی شليک کردند و با شليک متقابل سربازان روبرو شدند.

ارتش همچنين از دستگيری نُُه مظنوان در عملياتی مشابه که ديروز امروز در بغداد، تاجی و موصل انجام گرفت، خبر داده است.

XS
SM
MD
LG