لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۸

بوش در مورد شاخص اندازه گيری پيشرفت در عراق خواستار مصالحه با کنگره شد


پرزيدنت بوش ميگويد کاخ سفيد خواستار مصالحه با کنگره در مورد مصوبه ای برای تامين مخارج جنگ است که حاوی معيارهائی برای ارزيابی پيشرفت در عراق باشد.

پرزيدنت بوش گفت به جاشوا بولتون رئيس دفتر ويژه خود اختيار داده است زمينه مشترکی را با کنگره برای معيارهای اندازه گيری پيدا کند.

يکی از معيارهای احتمالی و تحت بررسی که دولت عراق بايد فراهم کند توافق بر سر چگونگی پايان بخشيدن به خشونت های فرقه ای و توافق در باره نحوه توزيع درآمدهای نفتی است.

آقای بوش که پس از شرکت در يک جلسه دربسته با مقامات ارشد نظامی در وزارت دفاع با خبرنگاران صحبت ميکرد مجددا گفت هر مصوبه مجلس نمايندگان را که فقط حاوی مجوز مخارج سربازان آمريکائی در عراق برای تا پايان ماه ژوئيه باشد وتو خواهد کرد .

اين جلسه يک روز پس از آن تشکيل شد که گروهی از نمايندگان ميانه رو جمهوريخواه در کنگره با پرزيدنت بوش و دستياران ارشدش در کاخ سفيد ملاقاتی داشتند که ملاقاتی توام با مذاکراتی صريح و بی پرده در باره عراق توصيف شده است.

يازده قانونگزار جمهوريخواه به پرزيدنت بوش گفتند جنگ عراق را در دورنمای انتخابات برای نمايندگان حزب جمهوريخواه خود آقای بوش عاملی زيان بار می بينند و گفتند دلسردی و ناخشنودی از دولت عراق رو به افزايش گذاشته است .

قانونگزاران جمهوريخواه در عين حال به پرزيدنت بوش گفتند موضع يکپارچه خود را در مقابل مصوبه ای جديد در مجلس نمايندگان تحت کنترل دموکراتها حفظ خواهند کرد اما ياد آور شدند که خروج از عراق نيز اجتناب ناپذير است.

XS
SM
MD
LG