لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۲

دستگيری شش مرد به اتهام توطئه برای حمله به يک پايگاه نظامی در ايالت نيوجرسی


شش مرد که دادستان های دولت فدرال آن ها را افراط گرايان اسلامی توصيف کرده اند، به اتهام توطئه برای حمله به سربازان در پايگاه فورت ديکس ارتش آمريکا در ايالت نيوجرسی بازداشت شدند. مقامات مسئول می گويند اين شش مرد قصد داشتند وارد پايگاه ارتش شوند و به هر تعداد که امکان آن می رفت، سربازان را از پای درآورند.

سخنگوی دفتر دادستانی آمريکا می گويد چهار تن از اين عده در يوگسلاوی سابق، يک نفر در اردن و يک نفر در ترکيه متولد شده اند. به گفته سخنگو، بيشتر مظنونان مدت های طولانی است که در آمريکا به سرمی برند. چند نفر از آن ها شهروندان آمريکا هستند و چند نفر نيز به طور غيرمجاز در آمريکا به سرمی برند.

تونی اسنو سخنگوی کاخ سفيد اظهار داشت اين شش مرد به عضويت در يک سازمان بين المللی تروريستی متهم نشده اند و تا اين لحظه مدرک مستقيمی به دست نيامده است که آن ها را به گروه های تروريستی خارجی مرتبط سازد.

ماموران اين عده را شامگاه روز دوشنبه در حالی که کوشش می کردند از يک فروشنده اسلحه سلاح های خودکار خريداری کنند، بازداشت کردند. اسلحه فروش مخفيانه با مقامات دولت فدرال آمريکا همکاری دارد.

بازداشت اين شش نفر، محصول تحقيقات مشترک مقامات دولت فدرال و مقامات محلی به شمار می رود. مقامات سازمان اف بی آی می گويند اين عده ماه ها در حال توطئه و تمرين برای حمله بوده اند.

به گفته اين مقامات، بازداشت شدگان جلسات تمرين خود را روی نوار ويديو ضبط می کرده اند و اشتباه آن ها اين بوده است که نوار ويديو را برای تهيه کپی دی وی دی DVD به يک مغازه صفحه فروشی برده بودند. يکی از کارکنان اين مغازه ماموران اف بی آی را در جريان می گذارد و مقامات مسئول تحقيقات خود را درباره اين گروه آغاز می کنند.

XS
SM
MD
LG