لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۶

ديدار منوچهر متکی با رئيس پارلمان سوئد


منوچهر متکی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیداری با رئیس پارلمان سوئد، در باره گسترش همکاری های پارلمانی بین دو کشور به تبادل نظر پرداخت. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، رئیس پارلمان سوئد گفت چنین تبادل نظرهائی زمینه لازم برای درک متقابل بیشتر را فراهم خواهد آورد.

منوچهر متکی به سابقه یکصد سال پارلمان در ایران به عنوان قدیمی ترین دمکراسی در آسیا اشاره کرد و خواهان گسترش مناسبات پارلمانی دو کشور شد.

در خبری دیگر، نخستین دور مذاکرات مشترک هیات های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان، صبح امروز به ریاست روسای جمهور دو کشور در تهران برگزار شد. به گزارش ایسنا، در این جلسه محمود احمدی نژاد با یاد آور شدن مشترکات تاریخی، زبانی و فرهنگی ایران و تاجیکستان ، بر آمادگی تهران برای گسترش مناسبات با تاجیکستان در تمام زمینه ها تاکید گذاشت.

امامعلی رحمان اوف، رئیس جمهوری تاجیکستان، نیز با اشاره به روابط تاریخی دو ملت ایران و تاجیکستان، افق های همکاری های دوجانبه را بسیار روشن توصیف کرد.

در همين حال، گزارش می رسد مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را پذیرفته است. در پی تظاهرات اعتراضی گسترده فرهنگیان و آموزگاران در تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران در اسفند ماه گذشته، و بازداشت شماری از آنها، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهان استیضاح محمود فرشیدی شدند.

بر اساس آئین نامه داخلی پارلمان ایران، ۱۰ روز پس از اعلام وصول استیضاح، وزیر مربوط باید برای پاسخگوئی در مجلس حاضر شود.

XS
SM
MD
LG