لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۶

ستيزه گران فلسطينی سه راکت به جنوب اسرائيل شليک کردند


ستيزه گران فلسطينی در نوار غزه سه راکت به جنوب اسرائيل شليک کرده اند که به يک ساختمان در شهرک سدرتو آسيب رساند اما تلفاتی انسانی نداشته است.

گروه ستيزه گر جهاد اسلامی ميگويد اين حمله را به انتقام مرگ سه عضو خود که در حمله روز جمعه اسرائيل در شهر جنين در کرانه غربی کشته شدند انجام داده است.

اين گروه ستيزه گر در عين حال طرحی را که آمريکا برای تخفيف تشنج ميان اسرائيل و فلسطينيان ارائه داده بود رد کرده است. يک سخنگوی حماس امروز در مخالفت با اين طرح نظراتی را ارائه داد که بازگو کننده نظرات خالد مشعل رهبر تبعيدی حماس است . آقای مشعل روز جمعه در اجتماعی در دمشق گفت اين طرح فرمولی است که فلسطينيان را مجبور کند در ازای برچيده شدن راه بندان ها توسط اسرائيل به مقاومت خود عليه اسرائيل پايان بدهند.

آمريکا ميگويد اين طرح حاوی ضوابطی است که به طرفين فرصت ميدهد در امور امنيتی و آزادی رفت و آمدها به پيشرفت هائی دست يابند. اسرائيل در چارچوب اين طرح بايد محدويت های مسافرتی در کرانه غربی و گذرگاههای غزه را کم کند و فلسطينيان نيز عليه قاچاق اسلحه و شليک راکت به اسرائيل اقداماتی قاطع انجام دهند.

صائب عريقات، مذاکره کننده فلسطينی از اين طرح استقبال کرده است.

در اسرائيل يک مقام دفتر نخست وزيری ميگويد بعضی از بخش های طرح هم اکنون در حال اجراست اما بخشی ديگر به سبب نگرانی های امنيتی قابل اجرا نبوده است.

XS
SM
MD
LG