لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۹

بحران سياسی در اسرائيل شدت گرفته و ليونی گفته است اولمرت بايد برود


معاون نخست وزير اسرائيل ميگويد به اهود اولمرت نخست وزير آن کشور گفته است در واکنش به يک گزارش انتقادی از عملکرد او در جنگ سال گذشته عليه چريک های حزب الله در لبنان بهتر است استعفا کند.

تسيپی ليونی که وزير امورخارجه اسرائيل نيز هست ميگويد به آقای اولمرت در ملاقاتی که امروز با او داشت گفته است استعفا اقدامی کاملا درست است.

خانم ليونی نامزدی پيشتاز برای جانشينی آقای اولمرت تلقی ميشود.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل قبلا با تشکيل جلسه کابينه خود با وزيران در باره اين گزارش انتقادب بحث و تبادل نظر کرده بود..

آقای اولمرت گفت دولت مسئوليت اشتباهات انجام گرفته در جنگ را می پذيرد و بايد آنها را برطرف کند.

وسائل ارتباط جمعی اسرائيل ميگويند امير پرتز وزير دفاع کنار رفتن را بررسی ميکند و اعلاميه آن ممکن است در اولين فرصت منتشر شود .

اويگدور ييتژاکی رئيس جناح پارلمانی حزب کاديمای آقای اولمرت نيز ميگويد نخست وزير بايد کنار برود تا حزب بتواند يک دولت جديد ائتلافی تشکيل بدهد.

ايتان کابل ، يکی از وزيران کابينه که استعفا کرده، و از نخست وزير خواسته است کنار برود، ميگويد مردم اسرائيل اعتماد خود را به آقای اولمرت از دست داده اند.

پارلمان اسرائيل قرار است فردا در يک جلسه فوق العاده به گزارش کميسيون وينوگراد رسيدگی کند.

يک نظرسنجی از خواست شصت و نه درصد پاسخ دهندگان به کناررفتن آقای اولمرت حکايت دارد.

بسياری از اسرائيلی ها نتيجه جنگ را يک شکست ميدانند زيرا اسرائيل نتوانست حزب الله را درهم بکوبد و دو سرباز ربوده شده توسط اين گروه ستيزه گر اسلامی را که عامل بروز جنگ بود پس بگيرد.

XS
SM
MD
LG