لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۶

پرزيدنت بوش: شکست در عراق برای جهان متمدن غير قابل قبول است


پرزيدنت بوش می گويد شکست در جنگ عراق پديده ای غيرقابل قبول برای "جهان متمدن " است. پرزيدنت بوش امروز سه شنبه سخنانی برای نمايندگان کنفرانس سالانه ائتلاف کشورهای شرکت کننده در عمليات عراق و افغانستان ايراد کرد.

پرزيدنت بوش از نمايندگان حدود ۳۰ کشور شرکت کننده در کنفرانس سپاسگزاری کرد و گفت آمريکا در احترام و بزرگداشت نيروهای ائتلاف که در عراق و افغانستان کشته شدند، مشارکت دارد. پرزيدنت بوش همچنين اظهار داشت کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا اين هفته در کنفرانس منطقه ای مصر درباره امنيت عراق شرکت خواهد کرد. و افزود نمايندگان برخی از کشورهای عمده صنعتی جهان و همچنين همسايگان عراق نيز در اين کنفرانس حضور خواهند داشت.

رئيس جمهوری آمريکا خاطرنشان ساخت که تشکيل اين کنفرانس آزمايش بزرگی است که آيا ايران و سوريه واقعا می خواهند به همسايه خود کمک کنند يا نه.

سخنان رئيس جمهوری آمريکا هنگامی ايراد می شود که رهبران دمکرات کنگره آمريکا خود را آماده ارسال لايحه مشترکی برای امضای وی کرده اند. در اين لايحه اعتبارات فوق العاده ای برای نيروهای آمريکا در افغانستان و عراق به تصويب رسيده است، اما در عين حال مهلتی نيز برای خروج نيروهای آمريکا از عراق تعيين گرديده است.

پرزيدنت بوش بارها اعلام کرده است هرگونه لايحه ای را که متضمن مهلتی برای خروج نيروهای آمريکا از عراق باشد وتو خواهد کرد. پرزيدنت بوش رهبران کنگره را ترغيب کرده است که هر چه زودتر لايحه را برای وی ارسال دارند تا وی آن را وتو کند و اين فرصت برای کنگره به وجود آيد که لايحه ديگری را بدون تعيين مهلتی برای خروج نيروهای آمريکا در دست تهيه قرار دهد.

XS
SM
MD
LG