لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۸

در انفجار بمب در سه ايستگاه قطار در بنگلادش يک نفر مجروح شد


مقامات بنگلادش می گويند امروز سه شنبه چند بمب کوچک درسه ايستگاه قطار اين کشور منفجر شد و يک نفر را مجروح ساخت. به گفته پليس، بمب ها که در کيسه های کوچکی پنهان شده بودند، در ايستگاه های قطار داکا پايتخت بنگلادش، شهر سيلحت Sylhet در شمال بنگلادش و بندر چيتاگنگ Chittagong در جنوب خاوری کشور منفجر گرديدند و باعث وحشت مسافران شدند.

مقامات راه آهن می گويند برخی ورقه های فلزی نازک را در دو محل انفجار يافته اند. روی ورقه های فلزی پيام هائی حکاکی شده است و طی آن به افرادی که در سازمان های غير دولتی در بنگلادش کار می کنند هشدار داده شده است که از کار خود استعفا دهند و در غير اين صورت، کشته خواهند شد.

در اين پيام ها همچنين اعضای يک فرقه اقليت اسلامی موسوم به " قاديانيه " که بسياری از گروه ها و فرقه های اسلامی آن ها را مومن و معتقد نمی دانند، مورد تهديد قرار گرفته اند. اين پيام ها از سوی گروهی که خود را "القاعده جديد" می نامد امضا شده است. اين گروهی است که تاکنون ناشناخته بوده است. پليس می گويد تحقيقاتی در اين مورد آغاز شده است.

بنگلادش در سال ۲۰۰۵ در معرض يک سری بمب گذاری در سراسر کشور قرار گرفت که در جريان آن عده ای کشته و مجروح شدند. يک گروه ممنوعه اسلامی موسوم به "جماعت مجاهدين بنگلادش" مسئول اين بمب گذاری ها شناخته شد. رهبران ارشد اين گروه در اوايل سال ميلادی جاری محکوم گرديدند و به دار آويخته شدند.

XS
SM
MD
LG