لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۵

در ادامه خشونتها در عراق ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند


مقامات عراق می گويند در سلسله حملات امروز دوشنبه در سراسر عراق جمعا ۱۱ نفر کشته شدند. در غرب بغداد، يک حمله کننده انتحاری با اتومبيل حامل بمب خود يک پاسگاه پليس را هدف قرار داد و دست کم چهار نفر را از پای در آورد. در بخش های ديگری از پايتخت عراق، انفجار بمبی در کنار جاده يک غير نظامی را به هلاکت رسانيد و چند مرد مسلح يک ژنرال پيشين ارتش صدام حسين را کشتند.

در رويدادهای ديگری در نقاط ديگر عراق، شورشيان به يک پاسگاه پليس در شهر موصل در شمال عراق حمله بردند. در جريان مبادله آتش ميان طرفين که متعاقب اين حمله روی داد، چهار مرد مسلح کشته شدند. يک اتومبيل حامل بمب نيز در موصل منفجر شد و يک مامور پليس را از پای در آورد.

مقامات عراق می گويند يک بمب گذار انتحاری دست کم ۲۰ نفر را امروز دوشنبه در يک مجلس ترحيم که در يک چادر برگزار شده بود، ازپای درآورد. ۲۵ نفرنيز در اين حمله که در منطقه شيعه نشين خالص در شمال بغداد روی داد، مجروح شدند. اين تازه ترين حمله در سلسله حملات امروز در بغداد بود.

در تحولاتی ديگر، ارتش آمريکا اعلام کرد نيروهای آمريکا و عراق شامگاه ديروز يکشنبه در حمله ای مشترک به يک منطقه شيعه نشين در بغداد، هشت ستيزه جو را از پای در آوردند. يک سرباز عراقی نيز جان خود را در اين حمله از دست داد.

ارتش آمريکا در بيانيه خود خاطر نشان ساخته است نيروهای آمريکا و عراق در حالی که ماموران در جستجوی ستيزه جويان تحت تعقيب بودند، منطقه کاظمين را مورد محاصره قرار دادند. هيچ يک از ستيزه جويان تحت تعقيب در جريان اين حمله پيدا نشدند.

ارتش آمريکا گزارش های رسانه های محلی را در مورد ورود نيروهای آمريکا به صحن و حرم کاظمين و دفتر کار متعلق به متحدان مقتدی صدر، روحانی افراطی اهل تشيع عراق تکذيب کرده است.

در همين حال، ارتش آمريکا اعلام کرد از روز شنبه تا يکشنبه شش نفر مشتمل بر چهار سرباز آمريکائی، يک تفنگدار دريائی آمريکا و يک مترجم عراقی جان خود را ازدست دادند.

در ماه آوريل سال جاری جمعا ۱۰۰ سرباز عراقی جان خود را در عراق از دست دادند. از زمان تهاجم سال ۲۰۰۳ به عراق، ماه آوريل يکی از مرگبارترين ماه های سال برای نيروهای آمريکا در عراق به شمار می رود.

XS
SM
MD
LG