لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۰

تظاهرات روزنامه نگاران غربی در قاهره برای آزادی خبرنگار ربوده شده بی بی سی


روزنامه نگاران غربی مستقر در مصر امروز دوشنبه در قاهره دست به تظاهرات زدند و آزادی يک روزنامه نگار بريتانيائی را که هفت هفته پيش از سوی چند مرد مسلح فلسطينی در نوارغزه ربوده شد، خواستار گرديدند.

حدود ۴۰ روزنامه نگار در تظاهرات امروز خود خواستار شدند که آلن جانستون خبرنگار بنگاه سخن پراکنی بريتانيا ، بی بی سی ، آزاد شود. آقای جانستون هنگام ربوده شدن تنها خبرنگار غربی بود که به طور دائمی در نوار غزه خدمت می کرد.

يک گروه ستيزه جوی فلسطينی که قبلا ناشناخته بود و خود را " تيپ های توحيد و جهاد " می نامد، چندی پيش در ماه آوريل جاری مسئوليت خود را در مورد ربودن آقای جانستون برعهده گرفت. به دنبال اين ادعا ، محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينی اعلام کرد اطلاعاتی دارد که نشان می دهد اين روزنامه نگار غربی همچنان در قيد حيات است.

در ماه های اخير چندين روزنامه نگار و مامور امداد در نوار غزه ربوده شده اند. بيشتر ربوده شدگان چند ساعت و يا چند روز بعد آزاد گرديدند.

در همين حال، دولت فلسطينی اعلام کرد در خواست های جديد ستيزه جويانی را که آلن جانستون را به اسارت خود در آورده اند، رد کرده است. عزّام الاحمد قائم مقام نخست وزير فلسطينی امروز دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت ربايندگان گفته اند که آقای جانستون از وضعيت جسمانی خوبی برخوردار است.

آقای الاحمد افزود کوشش های مربوط به تامين آزادی اين خبرنگار بريتانيائی در مقطع حساسی قرار دارد. وی حاضر به توضيح درباره خواست های جديد ربايندگان نشد.

XS
SM
MD
LG