لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۴

انفجاردراتوموبيل بمب گذاری شده پنجاه و پنج نفر را در کربلا کشت


مقامات عراقی ميگويند انفجار ناشی از منفجر شدن بمبی که در يک اتوموبيل کارگذاشته شده بود دست کم پنجاه و پنج نفر را در کربلا کشته است. يک مقام بهداری در کربلا همچنين از مجروح شدن دهها مجروح در اين انفجار خبر داده است که در نزديکی يکی از اماکن مذهبی شيعيان بوقوع پيوست. دو هفته پيش در همين محل انفجاری مشابه چهل نفر ا کشته بود.

در همين حال ارتش آمريکا نيز از يک انفجار انتحاری با کاميون در مقابل خانه رئيس پليس استان الانبار خبر ميدهد که ديروز رخ داد و پانزده کشته بجا گذاشت. ارتش ميگويد رئيس پليس جان سالم بدر برد اما نه مامور امنيتی و شش غيرنظامی جان باختند.

ارتش آمريکا در گزارشی ديگر از دستگيری هفده مظنون در يک رشته عمليات تعقيب شبانه عليه عمال القاعده خبر داده است و ميگويد مسئول امنيتی اين گروه نيز جزو دستگير شدگان است.

ارتش همچنين ميگويد چهار نفر ديگر نيز در عملياتی در شهرک صدر در حومه بغداد دستگير شدند که يک سلول تعليماتی هدف آن بود.

در اين ميان مقتدی صدر واعظ افراطی شيعه از پرزيدنت بوش برای امتناع از فراخوانی سربازان آمريکائی از عراق انتقاد کرده است. صدر در اعلاميه ای که توسط يک قانونگزار عراقی در پارلمان قرائت شد از آقای بوش برای رد کردن خواست قانونگزاران آمريکائی در مورد جدولی زمانی برای فراخوانی سربازان به عنوان يک خودسر لجوج نام برده است.

XS
SM
MD
LG