لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۸

فلسطينی ها با احيای آتش بس در نوار غزه خواستار تعميم آن به کرانه غربی شدند


ستيزه گران فلسطينی ضمن احيای تعهد خود در مورد يک توافق آتش بس با اسرائيل در نوار غزه خواستار آن شده اند که اين آتش بس به کرانه غربی نيز تعميم داده شود.

يک ميانجی مصری امروز پيغام نمايندگان جناح های فلسطينی را به اسرائيل تسليم کرد.

فلسطينی ها هشدار داده اند که حملات اسرائيل به آنها در کرانه غربی آتس بس غزه را به خطر می اندازد و موجب اقدامات تلافی جويانه ستيزه گران مستقر در غزه ميشود.

صائب عريقات، دستيار نزديک به محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطينی، ميگويد ترک خصومت بايد توسط هر دو طرف به هر قيمتی حفظ و مراعات شود.

اين آتش بس در هفته جاری پس از شليک های راکتی ستيزه گران فلسطينی از غزه که در پی کشته شدن نه فلسطينی در کرانه غربی توسط نيروهای اسرائيلی انجام گرفت با پرسش و ترديد مواجه شده بود.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل عملياتی عمده عليه ستيزه گران فلسطينی را در واکنش به حملات راکتی منتفی دانسته است.

در همين حال، هزاران سرباز اسرائیلی امروز در بزرگترین مانور نظامی، که از زمان جنگ در لبنان، در تابستان گذشته برگزار می شود، شرکت کردند.

سربازان، که گمان می رود از واحدهای گوناگون ارتش بودند، با عبور از موانع دشوار، با کمک یک بولدوزر زرهی، که توده های شن را از مسیر نیروها و خود روها پاک می کرد، قابلیت جابجائی خود را به نمایش گذاشتند. تانک ها و دیگر خودروهای زرهی، که اکثرا به واحد مهندسی تعلق داشتند، به سوی یک منطقه صحرائی به حرکت در آمدند.

XS
SM
MD
LG