لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

پرزيدنت بوش: ايران يکی از چالشهائی که جهان آزاد با آن روبروست


پرزیدنت جرج دبلیو بوش می گوید کوشش ایران برای دست یابی به جنگ افزار اتمی، یکی از بزرگترین چالش هائی است که جهان آزاد با آن روبرو است:
**** شما به راستی نمی خواهید رژیمی که به سازمان های تروریستی مانند حزب الله پول می دهد، اسلحه اتمی داشته باشد و از آن به عنوان بخشی از توانائی خود برای به وجود آوردن شرایط، مثلا، باجگیری سیاسی استفاده کند. دوم، رهبر فعلی ایران گفته است --- نمی توانم عین کلماتش را به یاد بیاورم، اما خلاصه اش این بود که نابودی یکی از متحدان ما برای آنها مهم است، و آن اسرائیل خواهد بود.

پرزیدنت بوش می گوید ایران، همراه با متحد خود سوریه، تصمیم دارند دمکراسی های جوان در خاورمیانه را تضعیف کنند:
**** یک چنین دمکراسی، لبنان است. کشوری زیبا و تماشائی، با این حال، نفوذ سوریه - و این که سوریه نه فقط از عوامل خود در داخل کشور، بلکه از حزب الله استفاده می کند – ثبات این دمکراسی جوان را برهم می زند. به سخن دیگر، رژیم ایران در حال حاضر بر آن است ثبات دمکراسی های جوان را برهم بزند، و این کاری است که در عراق هم انجام می دهد.

پرزیدنت بوش با خروج شتابزده سربازان آمریکا از عراق مخالف است. او می گوید چنین کاری، پیش از آن که کشور قادرشود از خود دفاع کند، از جمله، مانع از آن نخواهد شد که ایران از استفاده ازهرج و مرج درعراق برای بی ثبات ساختن منطقه، توسعه نفوذ افراطی خود، تهدید اسرائیل، و پیشبرد جاه طلبی های خویش برای فراهم آوردن جنگ افزار اتمی دست بردارد.

پرزیدنت بوش می گوید هدف آمریکا این است که جهان را گرد آورد تا برای رژیم فعلی ایران روشن سازد که ، اگر به کارهای خود ادامه دهد، همچنان در انزوا باقی خواهد ماند. او می گوید تصویب دو قطعنامه در شورای امنیت که تحریم هائی را بر ایران وضع می کند، به رژیم ایران، و نیز به مردم ایران، می گوید کشورهای گوناگون مانند آمریکا، چین و روسیه و بخش هائی از اروپا شما را منزوی خواهند ساخت، و شما، مردم ایران، از منافعی که استحاق آنرا دارید، محروم خواهید ماند....

پرزیدنت بوش می گوید: این دولت ایران است که باید انتخاب کند آیا می خواهد در خانواده ملت ها ... با هدف پیشبرد صلح و غنای اقتصادی، پذیرفته شود، یا نه.

XS
SM
MD
LG