لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۵

بايرو نه سارکوزی را تائيد ميکند و نه رويال را، و ميگويد سياست های هردو غلط است


فرانسوا بايرو سياستمدار ميانه رو فرانسوی که روز يکشنبه در رای گيری مرحله اول انتخابات رياست جمهوری فرانسه مقام سوم را کسب کرد حاضر نشده است هيچيک از دو کانديدای ديگر را تائيد و به رای دهندگان در مرحله دوم انتخابات که روز ششم مه برگزار ميشود توصيه کند.

آقای بايرو امروز در يک کنفرانس خبری در پاريس گفت به اعتقاد او نيکلا سارکوزی، کانديدای ميانه روی متمايل به راست، و سگولن رويال، رقيب سوسياليست وی، هر دو سياست های غلطی دارند که احتمالا مشکلات کشور را بيشتر خواهد کرد. با اينحال آقای بايرو گفت هيجده درصدی که در مرحله اول انتخابات به او رای دادند بايد خود و آزادانه در مرحله دوم کانديدای مورد نظر شان را انتخاب کنند.

آقای سارکوزی که بيش از سی و يک درصد آرا را کسب کرد اميدوار است پشتيبانی حاميان آقای بايرو را کسب کند، اما گفته است خواستار اتحادی مستقيم با ميانه روها نخواهد شد . خانم رويال که نزديک به بيست و شش درصد آرا را کسب کرد ميگويد برای تماس و تبادل نظر با آقای بايرو آماده است.

در رای گيری روز يکشنبه قريب هشتاد و پنج درصد از رای دهندگان واجد شرايط رای دادند که نزديک به رکورد قبلی است. تحليلگران ميگويند اين نشانه ای حاکی از تمايل رای دهندگان به تغيير و دگرگونی در فرانسه است.

XS
SM
MD
LG