لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۹

در يک حمله انتحاری در عراق ۹ سرباز آمريکايی جان باختند


در يکی از شديدترين حملات به نيروهای زمينی آمريکا در عراق از زمان تهاجم به اين کشور در سال ۲۰۰۳ ، يک حمله کننده انتحاری با اتومبيل حامل بمب خود ۹ سرباز آمريکائی را از پای درآورد و ۲۰ نفر را مجروح ساخت.

مجموعه گروه کشور اسلامی عراق که سازمان تروريستی القاعده در عراق را نيز شامل می شود، در يک اعلاميه اينترنتی مسئوليت خود را در قبال اين حمله که روز دوشنبه در نزديکی شهر بعقوبه روی داد، بر عهده گرفت. بعقوبه مرکز استان دياله است که هم اکنون نيروهای آمريکا و عراق در آن در نبرد با شورشيان اهل تسنن و تروريست های القاعده هستند.

پليس عراق اعلام کرد که يک حمله کننده انتحاری امروز با يک اتومبيل حامل بمب دست کم ۱۵ نفر را در حومه شهر رمادی در استان ناآرام الانبار از پای درآورد. در اين انفجار حداقل ۲۵ نفر نيز مجروح شدند.

در رويدادی ديگر، چند مرد مسلح که اونيفورم نيروهای ارتش عراق را بر تن داشتند، امروز سه شنبه روستائی را در نزديکی شهر بعقوبه مورد حمله قرار دادند و شش نفر را به قتل رسانيدند و چند خانه را به آتش کشيدند.

در بغداد، انفجار دو بمب در نزديکی سفارت ايران چهار نفر را مجروح ساخت.

درهمين حال ارتش آمريکا در عراق اعلام داشت نيروهای ائتلاف در جريان عملياتی در بغداد و فلوجه، ۱۰ تروريست مظنون را مورد بازداشت قرار دادند و يک مخفيگاه اسلحه را کشف کردند.

XS
SM
MD
LG