لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۰

بوش بار ديگر گفت هر لايحه ای که متضمن خروج نيروها از عراق باشد را وتو خواهد کرد


پرزيدنت بوش بار ديگر وعده داد هرگونه لايحه مربوط به تامين اعتبارات جنگی برای عراق و افغانستان را که متضمن مهلتی برای خروج نيروهای آمريکا باشد، وتو خواهد کرد. پرزيدنت بوش امروز سه شنبه طی سخنانی اظهار داشت از اين که رهبری دمکرات کنگره آمريکا همچنان نسبت به تعيين مهلتی برای خروج نيروهای آمريکا از عراق اصرار دارد ناراضی است.

پرزيدنت بوش خاطر نشان ساخت که تعيين مهلت، به معنای "دستبند زدن به ژنرال های خود" و جسورتر ساختن دشمنان است.

رهبران دمکرات در مجلس نمايندگان و مجلس سنای آمريکا شامگاه روز دوشنبه به طور غير رسمی نسبت به يک لايحه مصالحه جويانه به توافق رسيدند. اين لايحه از پرزيدنت بوش می خواهد که خروج از عراق را تا اول ماه اکتبر سال جاری با اين هدف آغاز کند که تا ماه مارس سال ۲۰۰۸ بخش اعظم نيروهای آمريکا خاک عراق ترک گفته باشند. اين لايحه بايد رسما به تصويب هر دو مجلس نمايندگان و سنا برسد.

سناتور هری ريد رهبر اکثريت مجلس سنا می گويد طبق لايحه جديد، آن عده از نيروهای آمريکا که تا بعد از اول آوريل سال ۲۰۰۸ در عراق باقی خواهند ماند، فقط می توانند به آموزش واحدهای امنيتی عراق، حفاظت از نيروهای آمريکا و عمليات ضد تروريستی اشتغال ورزند. سناتور ريد می گويد پرزيدنت بوش واقعيت های مربوط به عراق را نمی پذيرد.

XS
SM
MD
LG