لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۴

تظاهرات هزاران وکيل دادگستری در برابر ديوانعالی پاکستان


هزاران نفر از وکلای دادگستری و فعالان اپوزيسيون پاکستان امروز سه شنبه در برابر ديوانعالی پاکستان که رئيس برکنار شده آن تحت محاکمه قرار داشت، اجتماع کردند و دست به تظاهرات زدند. فعالان از پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان خواسته اند که اتهامات وارده به افتخار محمد چودری رئيس ديوانعالی را در ارتباط با سوءمديريت پس بگيرد.

تظاهرات مشابهی نيز در شهرهای لاهور و کراچی برگزار گرديد. پليس ضد شورش پاکستان تظاهرکنندگان عليه آقای مشرف را در برابر ديوان عالی در اسلام آباد از گروه کوچکتری که به نفع دولت تظاهرات می کردند، جدا ساخت.

جلسه امروز محاکمه آقای چودری تا روز دوم ماه مه به تعويق افتاد. آقای چودری با تنظيم دادخواستی، استدلال کرده است که برکناری وی از سوی ژنرال مشرف اقدامی بر خلاف قانون اساسی بوده است. وکلای مدافع وی نيزهيات داوران دادگاه را به غرض ورزی متهم ساخته اند.

دولت پاکستان نوع اتهامات وارده به آقای چودری را مشخص نساخته است، اما رسانه ها در گزارش های خود به اين اتهامات اشاره کرده اند که وی برای کمک به پسر خود جهت يافتن کاری در بخش عمومی، از موقعيت خويش سوءاستفاده کرده است.

ژنرال مشرف، آقای چودری را ماه گذشته از کار برکنار ساخت. منتقدان اين اقدام می گويند رئيس جمهوری کوشش می کند پيشاپيش هرگونه چالش حقوقی احتمالی نسبت به ادامه خدمت خود به عنوان رئيس ستاد ارتش پاکستان، قوه قضائيه اين کشور را تضعيف کند.

XS
SM
MD
LG