لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۹

بوهاری از مردم نيجريه خواهد خواست عليه نتايج انتخابات دست به تظاهرات بزنند


ژنرال محمدو بوهاری نفر دوم انتخابات رياست جمهوری بحث انگيز نيجريه می گويد از مردم نيجريه درخواست خواهد کرد که عليه نتايج انتخابات، دست به تظاهراتی مسالمت آميز، اما موثر بزنند.

آقای بوهاری که در انتخابات در رديف دوم قرار گرفته است، امروز سه شنبه طی مصاحبه ای با صدای آمريکا اظهار داشت برای اعتراض به نتايج انتخابات رياست جمهوری که ناظران خارجی می گويند دارای نقطه ضعف های بزرگی بوده است، قصد ندارد به دادگاه مراجعه کند. آقای بوهاری افزود به جای مراجعه به دادگاه، حزب "همه مردم نيجريه " اسناد و مدارک تقلب در انتخابات را جمع آوری خواهد کرد و آن ها را در اختيار عامه مردم قرار خواهد داد.

کميسيون انتخاباتی نيجريه عمرو يارآدو، کانديدای حزب حاکم نيجريه را به عنوان برنده قاطع انتخابات رياست جمهوری روز يکشنبه اعلام کرده است. با اين حال گروه های محلی و بين المللی که انتخابات را زير نظر داشته اند می گويند نمی توان اين انتخابات را معتبر دانست.

ناظران بر انتخابات گزارش داده اند که تخلفات گسترده ای، از جمله دستکاری در صندوق های رای گيری، مرعوب ساختن رای دهندگان و بسته بودن برخی از حوزه های رای گيری، در جريان انتخابات روی داده است.

آقای بوهاری می گويد قصد ندارد به دادگاه مراجعه کند، چرا که چالش های حقوقی وی در مورد انتخابات سال ۲۰۰۳ نيجريه به جائی نرسيد.

XS
SM
MD
LG