لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۴

سلسله بمبگذاريهای امروز در عراق دست کم ۴۵ کشته بجای گذاشت


مقامات عراق می گويند در سلسله بمب گذاری های امروز دوشنبه در سراسر عراق، دست کم ۴۵ نفر جان خود را از دست دادند و بيش از ۷۵ نفر مجروح شدند. به گفته پليس، در جريان يکی از شديدترين حملات با يک اتومبيل حامل بمب در نزديکی رستورانی در شهر رمادی در غرب عراق، دست کم ۱۹ نفر کشته شدند.

در نزديکی شهر موصل در شمال عراق، يک حمله کننده انتحاری با يک اتومبيل حامل بمب ۱۰ نفر را در برابر دفاتر حزب دمکراتيک کردستان عراق از پای درآورد. يک حمله کننده ديگر انتحاری اتومبيل حامل بمب خود را به يک پاسگاه پليس در شهر بعقوبه در ۶۰ کيلومتری شمال شرقی بغداد فرو کوبيد و ۱۰ نفر را به هلاکت رسانيد.

يک بمب گذار انتحاری نيز دست کم شش نفر را در رستورانی در نزديکی منطقه سبز بغداد که به شدت تحت حفاظت قرار دارد، کشت.

در همين حال، رايان کروکر سفير آمريکا در عراق اظهار داشت ارتش آمريکا به خواسته های نوری المالکی نخست وزير عراق احترام می گذارد. آقای المالکی خواسته است که عمليات نيروهای آمريکا در مورد احداث جداری در اطراف يک محله بغداد متوقف شود. آقای المالکی ديروز يکشنبه در قاهره به خبرنگاران اظهار داشت راه های ديگری برای حفاظت از محله اعظميه دربغداد وجود دارد. وی افزود که خشونت های فرقه ای در عراق به گونه عمده ای تحت کنترل قرار گرفته است.

احداث جدار در اطراف اين محله چندی پيش در ماه آوريل جاری آغاز شد. مقامات نظامی آمريکا احداث اين جدار را ضروری دانسته اند و می گويند شيعيان محله به سنی ها حمله می کنند و آن گاه سنی ها نيز در مقام تلافی بر می آيند.

XS
SM
MD
LG