لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

دانشجوی عامل قتل سی و دو نفردردانشگاه فنی ويرجينا ديگران را مقصر ميدانسته است


شبکه خبری ان بی سی در نيويورک ميگويد روز چهارشنبه بسته ای دريافت کرد که بنظر ميرسد توسط دانشجوی جوانی فرستاده شده بود که روز دوشنبه پيش از آنکه خودکشی کند، در دو حمله جداگانه، سی و دو نفر را در دانشگاه فنی ويرجينا کشت.

مقامات ان بی سی ميگويند اين شبکه بسته را که حاوی چندين عکس، نقاشی، نامه و يک ويديو بود به اف بی آی تحويل داده است.

استامپ پستخانه نشان ميدهد که بسته ساعت نه و يک دقيقه بامداد روز دوشنبه، در فاصله ميان دو حمله، پست شده است.

ان بی سی بخش هائی از ويديو را ديروز پخش کرد. چو سيونگ هوئی، تيرانداز اين کشتار، يکجا ميگويد "وقتش که رسيد انجام دادم"، و در جائی ديگر، جملاتی طولانی و بی معنا را، با صدائی گرفته و توام با خشم ايراد ميکند. او در بعضی از عکس های ضميمه، با دو هفت تير، به حالت شليک، ژست گرفته است .

مقامات ميگويند بنظر ميرسد چو بامداد دوشنبه ابتدا دو نفر را در خوابگاه دانشگاه کشت، و پس از دوساعت ، سراغ کلاس های درس رفت و سی نفر را در آنجا کشت، و بعد خودکشی کرد.

در همين حال رئيس پليس دانشگاه ميگويد چو دو سال پيش به اتهام ايجاد مزاحمت برای دو دختر دانشجو تحت نظر قرار گرفته بود. چو در همان سال وقتی يکی از آشنايانش هشدار ميدهد که بنظر ميرسد حالت خودکشی دارد، به يک مرکز مراقبت های روانی مراجعه ميکند.

چو، که فردی خاموش و منقلب توصيف شده است مربيانش را تا آن حد نگران ميکند که آنان به مقامات دانشگاه هشدار ميدهند. يک استاد ادبيات ميگويد نوشته های چو درباره خشونت، و رفتار و کردار عجيب اش، وی را بر آن داشت که به مقامات دانشگاه هشدار بدهد.

مقامات ميگويند چو يادداشتی حاکی از پريشانی و سرگردانی از خود بجای گذاشته است که حاوی شکايات بسيار، از جمله شکايت از زنان، مذهب و به تعبير خودش، "بچه های پولدار" است.

چو آخرين مراحل تحصيل در رشته ادبيات انگليسی را ميگذراند. او در سال ۱۹۹۲ هنگامی که هشت ساله بود با اولياء اش به آمريکا آمد.

XS
SM
MD
LG