لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۸

دانشجوی عامل کشتاردانشگاه فنی ويرجينيا قتل وخشونت را درداستان هايش مجسم کرده بود


هزاران دانشجو و کادر آموزشی دانشگاه فنی ويرجينيا ديشب با روشن کردن شمع برای سی و سه نفری که روز دوشنبه در محوطه اين دانشگاه به قتل رسيدند، دعا کردند. در اين آئين که با پخش ملودی های ويژه عزا، و سکوت همزمان سوگواران همراه بود، دوستان و بستگان قربانيان با نوشتن پيام هائی که پشت سرهم روی صفحه ای بزرگ منعکس ميشد، با عزيران از دست رفته خود وداع کردند.

پيش از اين مراسم، پرزيدنت بوش و تيم کين فرماندار ايالت ويرجينيا و هزاران نفر ديگر در مراسم يادبودی که در استاديوم وزرشی دانشگاه برگزار شد شرکت کرده بودند.

دو قربانی نخست در تيراندازيهای منجر به اين کشتار، در خوابگاه دانشگاه، و سی نفر ديگر در کلاس های درس دانشگاه کشته شدند.

تيرانداز که پيش از رسيدن پليس خودکشی کرد، يک دانشجوی اهل کره جنوبی بنام چو سيونگ هوئی بود. بنا به گزارش های خبری چو در يادداشتی که بجا گذاشت از بچه های پولدار به عنوان يکی از موارد متعدد گله و شکايات خود ياد کرده است. چو ، که رشته اصلی تحصيلی اش زبان انگليسی بود، چند قصه نيز نوشته است که اغلب آنها حاوی صجنه هائی از تجسم او از خشونت و کشت و کشتار است.

چو که بيست و سه سال داشت سالهای آخر تحصيل در دانشگاه فنی ويرجينيا را ميگذراند. يک استاد اين دانشگاه ميگويد بعضی نوشته های چو چنان تکان دهنده بود که وی مجبور شد به مقامات دانشگاه و مشاوران روانی هشدار بدهد.

بسياری از دانشجويان دانشگاه و اولياء آنان از اينکه مقامات دانشگاه بلافاصله پس از تيراندازی در خوابگاه ، اقدامی برای جلوگيری از رفتن چو به کلاس های درس انجام ندادند، ابراز خشم و نارضائی کرده اند و خواستار تحقيقات شده اند. فرماندار ويرجينيا قول انجام تحقيقاتی مستقل داده است.

اخبار مربوطه به انگليسی

XS
SM
MD
LG