لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۶

يک گروه شورشی در عراق ادعا می کند ساخت راکت را آغاز کرده است


يک رهبر ارشد شورشی در عراق ادعا کرد که گروه وی ساخت راکت را آغاز کرده است. اين ادعا طی نواری ويديوئی در يک جايگاه اسلامی اينترنت منتشر شده است.

این ادعا در یک نوار صوتی ، ازطریق یک وب سایت اسلامی عنوان شده ، و هنوز مورد تایید منابع مستقل قرار نگرفته است. صدای ضبط شده به ابو عمر البغدادی، رهبر حکومت اسلامی عراق، یک گروه چتری که القاعده در عراق را نیز در بر می گیرد، نسبت داده می شود.

گروه البغدادی، در اطلاعیه جداگانه ای می گوید تصمیم گرفته است ۲۰ سرباز و پلیس عراقی را، که ادعا می کند روز شنبه ربود، اعدام کند. اما یک مقام عراقی گفت گزارشی در مورد مفقود شدن سربازان یا پلیس نرسیده است.

در همين حال، ارتش آمريکا اعلام کرد نيروهای ائتلاف در عراق در تهاجمی در نزديکی بغداد و در شهر فلوجه در غرب پايتخت، هشت تروريست مظنون را بازداشت کردند. در اعلاميه ارتش آمريکا آمده است اين تهاجم امروز سه شنبه به مورد اجرا گذارده شد و ظاهرا شش تن از بازداشت شدگان با شبکه تروريستی القاعده مرتبط بوده اند. اعلاميه می افزايد ظن آن می رود که دو تن از بازداشت شدگان با شورشيانی که در منطقه بغداد دست به حمله با اتومبيل های حامل بمب می زنند، ارتباط داشته اند.

در رويدادی ديگر، ارتش آمريکا اعلام کرد يک کاميون حامل مهمات شامگاه ديروز دوشنبه واژگون شد و مقاديری اسيد نيتريک و مواد منفجره را در محل حادثه پخش کرد. اعلاميه ارتش آمريکا حکايت از آن دارد که راننده کاميون اعتراف کرده است که به وی پول پرداخت شده بود تا مجتمع مشترک محل استقرار نيروهای امنيتی آمريکا و عراق را در شهر مشاهده در شمال بغداد مورد حمله قرار دهد.

در شهر موصل، چند مرد مسلح يک مقام بلندپايه پليس را از پای درآوردند. قتل وی تازه ترين حمله در سلسله حملات جاری در اين شهر واقع در شمال عراق به شمار می رود.

ارتش آمريکا همچنين اعلام کرد تحقيقات مربوط به عمليات روز دوشنبه عليه ستيزه جويان القاعده در شهر رمادی نشان می دهد سه فردی که در جريان اين عمليات کشته شدند بر خلاف آنچه که قبلا گزارش شده بود، ماموران پليس عراق نبودند. ارتش آمريکا در اعلاميه اوليه خود خاطر نشان ساخته بود که سه تن از ماموران پليس عراق به "آتش خودی و دوستانه" کشته شدند.

XS
SM
MD
LG