لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۳

در انفجار بمب کنار جاده ای در افغانستان چهار پيمانکار سازمان ملل و راننده افغان کشته شدند


يک بمب کنار جاده ای که از فاصله دور کنترل می شد، امروز سه شنبه يک اتومبيل متعلق به سازمان ملل متحد را در جنوب افغانستان درهم کوبيد و پنج نفر را از پای درآورد.

سازمان ملل متحد اعلام کرد در اين حمله که اتومبيل سازمان ملل طی آن منهدم گرديد، چهار پيمانکار نپالی و راننده افغان آن ها جان خود را از دست دادند. طالبان مسئوليت اين حمله را که در شهر قندهار در جنوب افغانستان روی داد، برعهده گرفت. حملات شورشيان به قندهار در طول سال ميلادی گذشته به گونه ای عمده افزايش يافته است.

عليم صديق سخنگوی سازمان ملل متحد اظهار داشت حمله به غيرنظاميان، نقض آشکارقوانين انسان دوستانه به شمار می رود. به گفته وی، سازمان ملل متحد مسئولان حادثه را تحت تعقيب قرار خواهد داد.

در همين حال، مقامات محلی افغانستان اعلام کردند ستيزه جويان طالبان پاسگاه های پليس را در خارج از کابل پايتخت افغانستان مورد حمله قرار دادند. اين حمله، زد وخورد شديدی را به همراه آورد که در جريان آن چند تن از اعضای طالبان کشته شدند و دست کم سه مامورپليس مجروح گرديدند.

در رويدادی ديگر، مقامات مسئول اعلام کردند در جريان انفجار امروز در برابر يک مدرسه در شهر هرات در غرب افغانستان ، چهار کودک جان خود را از دست دادند.

حملات شورشيان در افغانستان ظرف ۱۸ ماه گذشته به گونه عمده ای افزايش يافته است. ستيزه جويان طالبان سال گذشته به موجی از بمب گذاری های انتحاری و حملات ديگری دست زدند. سال ۲۰۰۶ ، مرگبارترين سال در افغانستان از زمان برکناری طالبان در سال ۲۰۰۱ بود.

XS
SM
MD
LG