لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۸

تيراندازی در دانشگاه فنی ويرجينيا


در مرگبارترين حادثه تيراندازی در محوطه يک دانشگاه آمريکا، دست کم ۲۲ نفر، از جمله يک فرد مظنون مسلح، امروز دوشنبه در دانشگاه تکنولوژی ويرجينيا کشته شدند.

رئيس پليس دانشگاه تکنولوژی ويرجينيا در شهر بلکزبرگ Blacksburg به خبرنگاران اظهار داشت عده بسيار زيادی نيز مجروح شده اند که جراحات برخی از آن ها شديد است. مجروحان برای درمان به بيمارستان های اطراف اعزام شده اند. برخی از کشته شدگان دانشجويانی هستند که در کلاس درس خود کشته شدند.

فرد مسلحی که دانشجويان را به رگبار بست و عقيده بر اين است که تنها بوده است، خود نيز کشته شد. پليس در حال تحقيق است که آيا ضارب خودکشی کرد و يا هدف گلوله پليس قرار گرفت.

تيراندازی و هرج ومرج بامداد امروز در دو منطقه جداگانه از محوطه بزرگ دانشگاه با فاصله تقريبا دو ساعت روی داد. تيراندازی نخستين در تالار محل اقامت دانشجويان و تيراندازی دوم در يکی از کلاس های درس روی داد.

اين فاجعه بزرگ ضربه شديدی بر چارلز استيگر Charles Steger رئيس دانشگاه تکنولوژی ويرجينيا وارد آورده است. وی تيراندازی ها را "اقداماتی بی معنی و فجيع" توصيف کرد و گفت کلاس های درس روزهای دوشنبه و سه شنبه تعطيل اعلام شده است و خدمات مشورتی برای دانشجويانی که ضربه روحی ديده اند فراهم است.

پليس پس از چند ساعت جستجو برای پيدا کردن يک ضارب احتمالی دوم، محوطه دانشگاه تکنولوژی را در بلکزبرگ بسته است. جايگاه اينترنتی دانشگاه به دانشجويان هشدار داده است که در داخل اتاق های خود باقی بمانند و درها را قفل کنند.

دانشگاه تکنولوژی ويرجينيا دانشگاهی ايالتی با حدود ۲۶ هزار دانشجو است که در ضلع جنوب باختری ايالت ويرجينيا در فاصله تقريبا ۳۸۶ کيلومتری شهر واشنگتن قرار دارد.

XS
SM
MD
LG