لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ایران ۰۲:۰۵

دولت موقت بنگلادش پسر خالده ضياء نخست وزير پيشين را بازداشت کرد


در حالی که دولت موقت بنگلادش که مورد حمايت ارتش قرار دارد به اقدامات گسترده خود در جهت مبارزه با فساد ادامه می دهد، مقامات بنگلادش پسر کوچکتر خالده ضياء نخست وزير پيشين اين کشور را بازداشت کردند. نيروهای امنيتی بنگلاش بامداد امروز دوشنبه عرفات رحمان پسر ۳۶ ساله خانم ضياء را در داکا پايتخت بنگلادش بازداشت کردند.

يکی از مشاوران دولت اظهار داشت کميته ضد رشوه خواری و سوءاستفاده های مالی بنگلادش نسبت به اتهامات وارده به رحمان تحقيق خواهد کرد. نوع اين اتهامات اعلام نشده است.

بازداشت رحمان تنها اندکی بيش از يک ماه پس از بازداشت طارق رحمان پسر بزرگتر خانم ضياء و جانشين سياسی وی به اتهام اخاذی صورت می گيرد. خالده ضياء هم اکنون در خانه خود در حال بازداشت به سر می برد.

در جريان سرکوبی گسترده فساد و مبارزه با رشوه خواری در بنگلادش، تاکنون حدود ۱۶۰ تن از سياستمداران، رهبران بازرگانی ومقامات پيشين بنگلادش وابسته به هر دو حزب عمده اين کشور بازداشت شده اند.

دولت موقت بنگلادش عهد کرده است که تا پيش از اعلام تاريخ جديدی برای برگزاری انتخابات، فساد را ريشه کن خواهد ساخت. برگزاری انتخابات چندی پيش در سال جاری به تعويق افتاد.

XS
SM
MD
LG