لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۶

ژنرال کالدول: پشتيبانی ايران از تروريستهای سنی و تندروهای شيعه در عراق


ژنرال کالدول: پشتيبانی ايران از تروريستهای سنی و تندروهای شيعه در عراق
ژنرال کالدول: پشتيبانی ايران از تروريستهای سنی و تندروهای شيعه در عراق

ژنرال ویلیام کالدول، سخنگوی نیروهای چند ملیتی در عراق می گوید ایران از تروریست های سنی و نیز تندروهای شیعه درعراق پشتیبانی می کند:
**** ما در حقیقت، اخیرأ مواردی پیدا کردیم که نشان می دهد سرویس های اطلاعاتی ایران از برخی از گروه های شورشی سنی حمایت کرده اند. ما همچنان می بینیم که سرویس های اطلاعاتی ایران در این جا، در عراق، هم از نظر پرداخت پول و هم فراهم آوردن اسلحه و مهمات فعال هستند.

ژنرال کالدول گفت اخیرا نیروهای ائتلاف، بر اساس راهنمائی یک شهروند عراقی، یک صندوق اسلحه در یک محله سنی نشین بغداد کشف کردند:
**** آنها یک اتومبیل مرسدس سیاهرنگ در مقابل خانه پیدا کردند. در صندلی عقب، یک راکت ساخت ایران قرار داشت. نیروهای ائتلاف صندوق عقب را باز کردند، و چند اسلحه دیگر یافتند. آنها در جریان جستجوی خانه و حیاط عقبی آن، به سلاح های بیشتری که ساخت ایران بود، دست یافتند.

ژنرال کالدول گفت نیروهای اطلاعاتی ایران افزون بر فراهم آوردن پول و اسلحه برای ستیزه گران سنی وشیعه، شیعیان عراقی را در داخل ایران نیز آموزش می دهند:
**** آنها چگونگی ساختن و کاربرد َپرتابه های انفجاری را یاد می گیرند. در مورد سلاح های تخصصی که در عراق به کار می روند ، آموزش می بینند. می دانیم که شیعیان عراقی تاکتیک های عمومی مربوط به چگونگی استفاده از جنگ افزارها را فرا می گیرند و روی آنچه ما آنرا نوع پیچیده ای از حمله، می نامیم کار می کنند. در این حمله، درگیری های چندگانه صورت می گیرد و از مواد منفجره تا آتش سلاح های سبک در مکان های چندگانه استفاده می شود.

ژنرال کالدول گفت که سوریه نیز با دادن اجازه عبور جنگجویان خارجی از مرز و ورود به عراق، به ایفای نقشی مخرب ادامه می دهد. وی افزود: مرگ و خشونت در عراق بدون مداخله خارجی به اندازه کافی بد هست. لازم است ایران و تمام همسایگان عراق به حاکمیت آن احترام بگذارند و به مردم کشور فرصت دهند آینده خود را انتخاب کنند.

XS
SM
MD
LG