لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۷

هشدار احمدی نژاد در رابطه با اعمال تحريمهای بيشتر عليه ايران


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران می گويد اِعمال تحريم های اقتصادی بيشتری عليه ايران باعث خواهد شد که تهران نيز برنامه اتمی خود را بيشتر گسترش دهد.

آقای احمدی نژاد اين هشدار را امروز دوشنبه طی سخنانی که از تلويزيون دولتی ايران پخش می شد، اعلام کرد. آقای احمدی نژاد افزود ايران به دنبال تصويب هر قطعنامه جديدی در شورای امنيت سازمان ملل متحد برای اِعمال تحريم های اقتصادی بيشتری عليه تهران، خبر موفقيت جديدی را در باره برنامه اتمی خود منتشر خواهد ساخت.

شورای امنيت سازمان ملل متحد به علت امتناع ايران از متوقف ساختن برنامه غنی سازی اورانيوم، تاکنون دو قطعنامه را در باره تحريم اقتصادی ايران مورد تصويب قرار داده است. غنی سازی اورانيوم فرآيندی است که می تواند برای سوخت رسانی به نيروگاه های اتمی و يا توليد سلاح های مورد استفاده قرار گيرد.

ايران هفته گذشته اعلام کرد غنی سازی اورانيوم را در مقياسی صنعتی آغاز کرده است، اما ناظران بين المللی اين ادعا را تاييد نکرده اند.

آمريکا و متحدان آن ايران را متهم ساخته اند که کوشش می کند سلاح های اتمی توليد می کند، اما ايران می گويد برای اتمی اين کشور برای مقاصد مسالمت آميز و توليد انرژی است.

XS
SM
MD
LG