لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۸

پليس روسيه و مخالفين در تظاهرات سنت پيترزبورگ زدوخورد کردند


پليس ضد شورش روسيه در زدوخورد امروز با حاميان اپوزيسيون در پايان يک تظاهرات اعتراضی عليه کرملين در سنت پيترزبورگ ، بعضی از تظاهرکنندگانی را که کشان کشان به سوی يک اتوبوس پليس می برد، به ضربات باتون بست.

اين تظاهرات توام با خشونت يک روز پس از آن انجام گرفت که پليس مسکو با برهم زدن تظاهراتی مشابه قريب دويست معترض به حکمرانی ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه را بازداشت کرد.

هنوز معلوم نيست چه عاملی موجب زدوخورد در سنت پيترزبورگ شد که پس از تظاهراتی رخ داد که مقامات محلی برگزاری آن را مجاز شناخته بودند.

تصاوير تلويزيونی صدها پليس را نشان ميدهد که در پايان تظاهرات مانع از راه پيمائی معترضين به سوی يک ساختمان دولتی شده اند.

اين اعتراض ها بخشی از راه پيمائی های موسوم به راه پيمائی های آرام است که يک ائتلاف ضد پوتين بنام روسيه ای ديگر آن ها را ترتيب داده است.

رهبران اين ائتلاف آقای پوتين و حاميان وی را به قبضه کردن قدرت، و دخالت پيشاپيش در انتخابات پارلمانی و رياست جمهوری سال آينده ، بمنظور جلوگيری از انتخاباتی آزاد، متهم کرده اند.

ائتلاف روسيه ای ديگر در هفته های اخير راه پيمائی های مشابهی در چند شهر روسيه برگزار کرده است. تمامی اين راه پيمائی ها که بعضی از آنها به خشونت کشيده شد ، توسط پليس ضد شورش سرکوب شده است.

XS
SM
MD
LG